Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nefunkčné nabíjanie notebooku.

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
jakkal
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 01 čer 2008 11:37

Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#1 Příspěvek od jakkal »

Zdravím. V poslednej dobe mi počas nabíjania začala blikať dióda pri tlačidle pre zapnutie notebooku ako aj dióda baterky a prestal sa mi notebook nabíjať. Zo začiatku pomáhalo vytiahnuť a znova zasunúť konektor nabíjačky, ale neskôr to začalo robiť stále častejšie a v súčasnosti už nenabíja skoro vôbec.Skúšal som vybrať baterku a nič sa nezmenilo, takže tá je v poriadku. Vyskúšal som aj tri rôzne nabíjačky a tiež sa nič nezmenilo. Mám notebook Packard Bell EasyNote TS, má asi tri roky. Neviete mi poradiť v čom môže závada spočívať? Či sa mi ešte oplatí do notebooku investovať, lebo ak by to bola základná doska, tak by to už asi nemalo zmysel. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Podle mé zkušenosti to nebývá obvykle problém základní desky. Většinou je to problém elektroniky v akumulátoru, která kontroluje nabíjení/vybíjení. Ctělo by to v NB vyzkoušet jinou baterii, případně tu vaší vyzkoušet v jiném NB stejného typu. Co vám hlásí kontrola stavu baterie na liště?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

jakkal
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 01 čer 2008 11:37

Re: Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#3 Příspěvek od jakkal »

Dobrý deň. Batéria mi ukazuje aktuálny stav nabitia. Momentálne napríklad 40%. Keď začnú diódy blikať, tak sa už nenabíja a postupne stráca šťavu. Keď vytiahnem a znovu zastrčím nabíjačku do notebooku tak sa chvíľu nabíja a percentá stúpajú, ale potom to opäť začne blikať a prestane sa nabíjať. Keď je notebook iba v sieti a je bez baterky tak stále nabíjanie nefunguje a vypne sa.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#4 Příspěvek od Rudy »

NB bez baterie se vypne, i když je připojen k napáječi? Pokud ano, je špatný kontakt v záauvce. Budete muset navštívit servis.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

jakkal
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 01 čer 2008 11:37

Re: Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#5 Příspěvek od jakkal »

Zdravím, ešte som si všimol jednu zaujímavú vec, keď je notebook vypnutý alebo uspatý tak vtedy ho nabíja a nabíjanie nefunguje iba keď je zapnutý, nemôže to byť tým pádom niečo s napätím? Ďakujem.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčné nabíjanie notebooku.

#6 Příspěvek od Rudy »

jakkal píše:Zdravím, ešte som si všimol jednu zaujímavú vec, keď je notebook vypnutý alebo uspatý tak vtedy ho nabíja a nabíjanie nefunguje iba keď je zapnutý, nemôže to byť tým pádom niečo s napätím? Ďakujem.
Jde o to, s jakým napětím. Se síťovým určitě ne, jedná se o tzv. spínaný zdroj, a ten samočinně reguluje odchlky síť. napětí. Se sekundárním by to souviset mohlo, ale jen za předpokladu, že pod zátěží by bylo menší než 17V (19V - 10%). 19V je napětí drtivé většiny napáječů k NB.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět