Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Hlučný zdroj

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Hlučný zdroj

#1 Příspěvek od pospa.josifek »

Zdravím,
mám problém se hučícím zdrojem.
Všechno to začlo v pátek. Zapnul jsem pc, a slyšel jsem, že v tom něco hrozně hučí. Tak jsem ho ihned vypnul a za chvíli zase zapnul. Po tomto postupu to přestalo.. Vrátil jsem se z víkendu a v neděli jsem zase PC zapnul. Udělal to samé, tak jsem postupoval tak jako v pátek - ale tentokrát bez výsledku. Všimnul jsem si, že při vypínání pc je slyšet, jak vypnou větráky, a pak svítí Power, pak cvakne zdroj a to hučení přestane. Dokonce přestane hučet i přitom, kdy napíše obrazovka "No Signal".. Po naběhnutí POSTu zas to samý (při restartu).

PC jsem měl otevřené, a nijak extrémně zaprášený to není.

Zkoušel jsem grafice ovládat ventilátor, a grafika ani větrák na CPU to není.. A víc fanů v pc nemám.

Je možný, že odešlo ložisko? Má mít životnost 100 000h, ale ten zdroj mám cca 3-4roky, a vsadil bych se, že tolik nalítáno rozhodně nemá. Při zaposlouchání je slyšet, jak otáčky ventilátoru malinko kolísají. Takhle hlučný ten zdroj nebyl nikdy.

Co když takhle budu PC provozovat dál? Bojím se, abych tady z toho za chvíli neměl předčasný ohňostroj. :o

Řešili jsme tu, že můj PC má na jedný větvi trochu přepětí - Myslím si, že tím by to být nemělo, pc jako takový běhá v pohodě.

PSU: Enermax Revolution87+

Díky za jakékoliv nápady a postřehy!
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučný zdroj

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Ve zdroji je také větrák. Jeho ložisko může být přidřené. Zjistíte to tak, že větrák (jakýkoli, který v PS je) na okamžik zastavíte. Dělá to ten, po jehož zastavení pazvuk zmizí. Korektní je jeho výměna, dočasně ho opravíte prostříknutím MD sprayem. Životnost 100 000hod je samozřejmě teoretická a v praxi záleží na prostředí, v jakém je provozován.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Hlučný zdroj

#3 Příspěvek od pospa.josifek »

Zeptám se na blbej dotaz, ale - co se stane, když to budu takhle provozovat dál? Mám takovej pocit, že mi to dneska takovej bordel nedělá... :?:
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučný zdroj

#4 Příspěvek od Rudy »

Dokud se budou větráky točit, neděje se nic. Problém nastane, až se to definitivně zadře.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Hlučný zdroj

#5 Příspěvek od pospa.josifek »

Ok. Dle mého má můj zdroj ochranu proti přehřátí, takže by se mi to jenom vyplo. :)

Můžu teďka dotaz trošku z jiného soudku, nebo nové téma..?

Když jsem v neděli zase dával počítač do kupy (zavíral bočnici), tak mi od té doby nebere síťový kabel. Je zastrčen do routeru a pc, ale router a pc se tváří, že spolu nejsou propojeny.. V BIOSu síťovka zakázaná není, kabel poškozen taky není, předtím to normálně chodilo.. Nemáte nějaký nápad? :/
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučný zdroj

#6 Příspěvek od Rudy »

Máte pravdu, že takouvou ochranu moderní zdroje mají. Už jsem jich ale pár viděl bouchlých a vzaly ssebou i další hardware.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Hlučný zdroj

#7 Příspěvek od pospa.josifek »

Tak.. Dovolím si říci, že Enermax nepatří mezi zdroje, který hořej... Zásadně nekupuju zdroje Eurocase, GreenPower, to je "známá firma" :D :)

Pomůžete mi s tím kabelem? :?:
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučný zdroj

#8 Příspěvek od Rudy »

Ono nejde ani tak o typ zdroje ( i Eurocase a jiné obskurní značky) mají tepelnou ochranu. Pokud ale ta ochrana nefunguje (což se může stát i u těch značkových), je vymalováno.

Co se týká toho síť kabelu, jsou 2 možnosti:

a/ vadný kabel
b/ něco jste poškodil při manipulaci uvnitř skříně.

Jako první bych na zkoušku vyměnil ten kabel, nebo vyzkoušel pro propojení s jiným PC. Pokud by to nadále nefungovalo, bude složité to řešit, neboť síť. karta je součást základní desky. Musel byste si koupit vloženou síť. kartu (máte-li volný PCI slot), založit a nechat načíst systémem. Integrovanou kartu v biosu pak zakažte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Hlučný zdroj

#9 Příspěvek od pospa.josifek »

Rudy! :D
Dle Vašeho postupu jsem zkontroval kabel, bez výsledku. Zagooglil jsem tedy, a našel jsem (konkrétně ZDE), že můžu zkusit vytáhnout pc ze sítě. Dal jsem tedy kolébkový přepínač do polohy "0", chvíli počkal, a zapnul PC.
Síťovka se chytla! :happy:

Zdroj už je úplně tichý, nevím co tomu bylo.. Asi mě to kapánek trollí. :D

Ode mne to je tedy vše, můžete lock.
Díky za Váš čas :)
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučný zdroj

#10 Příspěvek od Rudy »

Tal to jsem rád. Je fakt, že se občas takto zblázní. K tomu větráku: Jestli už byl jednou hlučný s největší pravděpodobnovstí se to zopakuje. Nestraším, pouze hovořím ze zkušenosti. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno