Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
valkyrie80
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: 07 zář 2008 12:05

Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.

#1 Příspěvek od valkyrie80 »

Dobrý den,
včera jsem měla zapnutý pc, nechala jsem ho běžet, aniž bych na něm dělala asi hodinu a když jsem jej pak chtěla "probudit", tak nereagoval nijak. Dala jsem proto restart a při startu mi to vyhodilo hlášku "Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit!“
Zde jsem se tohle dočetla: http://ppk.chip.cz/cs/poradna/hardware/ ... -fail.html, zkusila jsem dát Y u Load Optimized Defaults i u Load Failsafe Defaults a pak dala F10 uložit Save a Quit. Pak jsem pc restartovala a naběhnul už normálně bez té hlášky "Warning!". Tak jen pro jistotu, zda je to v pořádku?? A proč se to tak z ničeho nic stává??? Děkuji za odpověď :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Proč se to stalo "samo" nevím. Obvykle se toto stane, když někdo experimenuje v biosu a neví, jakou hodnotu mění. Pokud toto nikdo nědělal, je to záhada i pro mne. To nastavení Load default settings bylo správné. Nezbývá, než čekat, zda se to neprojeví znovu, ale důvod je nejasný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

valkyrie80
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: 07 zář 2008 12:05

Re: Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.

#3 Příspěvek od valkyrie80 »

Děkuji moc za odpověď. Vyzkouším, jak budu příště u pc (je u rodičů-starší stolní pc), tak snad to bude už v pořádku. Pěkný den :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.

#4 Příspěvek od Rudy »

I vám hezký den a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět