Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejde zapnúť PC - Grafika

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Nejde zapnúť PC - Grafika

#1 Příspěvek od Shark12 »

Zdravím, mám problém rozbehnúť PC, po zapnutí mi pípne 1x dlho a 2x krátko (Grafická karta - GeForce GTX N460 Hawk, 5 ročná). Týždeň dozadu som zistil, že mi jeden z ventilátorov na grafike nechce roztočiť, ale nejaké väčšie problémy z toho neboli, teplota aj výkon boli v bežných hodnotách. Pár dní dozadu som nahodil Win10 (ak to nejak môže súvisieť). Včera po dohraní hry som zaregistroval teplotu "Dióda GPU" na 75 stupňov a využitie grafického procesora 88%. Zapol som Chrome, PC bol strašne spomalený, nakoniec mi vybehla chyba s nedostatkom pamäte (odporúčalo mi reštartovať spustené aplikácie). Po kliknutí OK mi nabehla komplet sivá obrazovka. Po reštarte PC sa to upokojilo a teploty sa ustálili. Dnes ráno som už PC nerozbehol. Grafiku som aj vybral a prečistil, zapojil nanovo, problém pretrváva. Skúsil som po vložení grafiky zapojiť iba zdroj samotný, PC v pohode načítalo "bez pípnutí". Tak som zapojil aj zvyšné káble, no po zapnutí PC opäť s chybou. Je to už konečná pre grafiku? Alebo môže byť chyba aj inde? Inú grafiku po ruke nemám, iný port tiež neviem odskúšať. Už som aj pozeral nové karty, ale keby to ešte pár dní vydržalo, pomohlo by mi to. Vďaka za pomoc ...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118238
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnúť PC - Grafika

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Grafika vám možná "odešla". Přesvědčit se o tom můžete pouze tak, že vložíte jinou grafiku na zkoušku. Pokud vaše základní deska i integrovanou grafiku, přepojte monitor na její výstup a vyzkoušejte. Některé zákl. desky vyžadují manuální přepnutí v biosu.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět