Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#1 Příspěvek od MrFruty »

Zdravím,

po delší době se vydám vysát počítat od prachu a co nevidím..oxidace?No vypadá to tak,ale jen vypadá,protože to vypadalo že na základní desku byla vylita tekutina a vznikla oxidace...jenže na základní desku nic vylito nebylo a ani nějak jinak vyprsknuto,jelikož je skříň plně zavřená.

Takže jsem hledal...Napadlo mne zda se prostě jen nepeče (nepřehřívá) a společně s nánosem prachu a toho co jsem údajně četl na netu,že je vyrobená z levných plastů,tak zda se jednoduše nepřepekla..

Na funkčnosti PC to nemá vůbec žádný vliv a ani nijak nedělá problémy.

Dále jsem četl od komentářů lidí že se na této MB dost zahřívá NorthBridge a HWMonitor ukazuje kolem 55-60 stupňů na označení "TMPIN1" ,CPU to rozhodně nebude,ten má naprosto rozdílenou hodnotu,takže buď chipset nebo mofset,už to samo o sobě vypovídá že se něco na základní desce lehce peče.

Jinak skříň mám osazenou dvěma 120mm větráčky přední a boční(spíše bych řekl zadní) a počítač si otáčky větráčků reguluje sám,jde to znát pokud tu zapnu několik programů a do toho ještě hru,hned je to hlasitější.

Defekt jsem na vlastní riziko jednoduše otřel lehce kapesníkem,vypadá to čistě a základní deska nevypadá nijak poškozena..
Jen mi opravdu vrtá hlavou,kde se to tam vzalo a tak bych to rád probral s někým kdo má bohatší zkušenosti.

P.S.:K žádnému taktu či OC Genie v PC nedošlo.
P.S. II:Na fotkách to vypadá dramatičtěji než to doopravdy vypadá.(asi bleskem)

Před:

Obrázek

Po:

Obrázek

Teploty:(normální chod,pouze prohlížeč na pozadí)

Obrázek
Obrázek

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#2 Příspěvek od MrFruty »

A při větším zatížení se hodnota TMPIN1 pohybuje kolem 60 až max 61 stupňů..

Je mi jasné že to není kritická hodnota na to,aby se něco v počítači připeklo...A proto jsem tu abych se na to zeptal..

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Hodnoty zobrazené HWMonitorem vypadají v pořádku, jen napětí zdroje je spíše u horní toleranční meze (tím pádem teče ve stabilizárorech větší tzv. příčný proud a mohou se více zahřívat). Známky "pečení" může také způsobovat nekvalitní materiál desky. Z praxe vím (stavím PC na zakázku), že zatím žádný mnou postavený stroj, neměl nikdy fatální poruchu způsobenou z tohoto důvodu. Situaci bych ale sledoval.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#4 Příspěvek od caRrrnifex. »

<<< omluva Rudymu za vstup >>>

zdravím :)

na desce se nic nepeče, nejedná se o oxidaci, je to slušná deska využívající spolehlivých komponent řady Military Class; podle mého názoru to je nadbytečná pasta, která se uvolnila z chladiče mosfetů, podobná situace je samozřejmě důvodem k reklamaci, pokud jste si ale pc skládal sám a nemůžete/nechcete ztrácet čas s reklamací (reklamační oddělení stejně udělá následující), lze chladič z desky odmontovat (drží zespodu na 2 šroubcích), po jeho odkrytí sám uvidíte, zda se jedná o přebytečnou pastu nebo jiný problém, vše ošetřit a uvést do původního stavu (postačí i to, když budete situaci jen sledovat, zda k podobné věci dojde znovu)

co není pořádku je zdroj, pokud lze věřit výstupu z HWMonitoru, už měl být dávno v koši/na reklamaci, minimálně si ho nechejte proměřit a to co nejdříve, dokud ještě sebou nevzal do křemíkového nebe i ostatního komponenty

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#5 Příspěvek od MrFruty »

Co se týče zdroje,o jakých hodnotách v tom HW monitoru se přesně bavíme ? O těch voltech ? Bylo by doporučení na jiné software případně test ? Vím že se to měří...nicméně vše v počítači je naprosto nové včetně toho zdroje...tak se dnes prodávají nové kusy rovnou vadné?Poslední dobou to začíná už být otravné...

Určitě rád uvítám nějaké další rady,přeci si nenechám odpálit v podstatě nová počítač..

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#6 Příspěvek od MrFruty »

BIOS zobrazuje poněkud jiné hodnoty..stále potřebují říci která hodnota tam zlobí ?

Obrázek

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#7 Příspěvek od Rudy »

Konkrétně žádná hodnota nezlobí, jen je na horní toleranční mezi. ATX zdroj dává tato nepětí:

+12V
+5V
+3,3V
-12V
-5V

vše v toleranci +/-10%.

Samozřejmě co program, to jiné hodnoty, záleží na metodě měření. Vadné kusy se občas objeví, myslím si ale, že to nebude tento případ. Na desce jsou další stabilizátory, které podle měření udržují napětí velice přesně. Ze zkušeností vím, že vadný kus buď nejde vůbec v okamžiku instalace, nebo odejde během několika málo provozních hodin, takže se v záruce vymění.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#8 Příspěvek od MrFruty »

Takže není nutno prozatím nijak zasahovat?A děkuji :)

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#9 Příspěvek od MrFruty »

Přemýšlel jsem že bych vyměnil NorthBridge,ještě jsem se pod něj nedíval,ale možnost toho,že neznámá vyteklá tekutina je právě z toho a podle všeho právě NorthBridge se pohybuje kolem těch 60 stupňů,takže jsem se tak díval a poměrně mne zaujal PrimeCooler PC-NBHP1,vypadá solidně a tiše.

Akorát mám BOX edici procesoru AMD FX 8300,takže používám chlazení který byl v BOX edici,je to takový prcek,doposud stačil a s chlazením problém nebyl,ale uvažoval jsem o tom,že když to dávám nyní nějak do kupy,že bych objednal nějaké pořádné nové chlazení,ovšem s kombinací toho PrimeCooleru bych tam zřejmě větší vetrák nenarval,protože PrimeCooler je dělaný především do výšky,když to tak řeknu..

Nějaké zkušenější rady?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxidace?Pečení ? - Základní deska MSI MSI 970 GAMING

#10 Příspěvek od Rudy »

60°C je v normálu. Pokud vše funguje, nechte to beze změny. Maximálně můžete přidat ventilátor do skříně k urychlení cirkulace vzduchu (namontujte tak, aby větrák vyfukoval vzduch ze skříně ven).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět