Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problémy s externým diskom

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
tomriddle
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: 09 kvě 2008 02:14

Problémy s externým diskom

#1 Příspěvek od tomriddle »

Dobrý deň,
chcel by som vás požiadať o pomoc. Ako čítam, nie som jediný kto má problémy s externým diskom.
Asi v lete som si kúpil 2 externé disky (WD 2.5" Elements Portable 1000 GB), jedno som si nechal pre seba a druhé som požičal známemu. Dneska prišiel za mnou, pretože má s tým diskom problémy.
Keď disk pripojím, počítač ho nájde, ale keď ho chcem otvoriť vyskočí mi formátovanie a keď to zruším objaví sa mi:
F:\ nie je prístupný.
Zväzok neobsahuje známy systém znakov.
Skontrolovať ovládače a či nedošlo k poškodeniu zväzkov.
A pri pokuse o kontrolu chýb mi vyskočí, aby som disk naformátoval. Naformátovať, žiaľ nemôžem lebo známy nechce, aby sa mu zmazali súbory. Po pripojení som nenašiel žiadný rozdiel medzi pokazeným externým diskom a mojím, ktorý ešte stále spoľahlivo funguje. Preto si myslím, že by v tom mohol byť vírus.
Za odpoved vopred dakujem

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s externým diskom

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
On nakonec jiný postup, než format, nezbude. Před tím se pokuste buď o opravu souborového systému Checkdiskem, případně něktrým programem pro záchranu dat vytáhnout z něj, co půjde. Doporučuji Recuvu: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... at/recuva/ . profi utility jsou, samozřejmě, placené.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tomriddle
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: 09 kvě 2008 02:14

Re: Problémy s externým diskom

#3 Příspěvek od tomriddle »

Môžete mi napísať ako opravím súborový systém Checkdiskem? Dajú sa údaje na disku záchraniť pred naformátovaním? Vedeli by ste mi poradiť program? Pri Recuva mi stále vyskakuje chyba.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s externým diskom

#4 Příspěvek od Rudy »

Počítač>klik pravým myšítkem na příslušný disk>vlastnosti>nástroje>kontrola chyb. Tam zaškrtnout obě políčka.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tomriddle
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: 09 kvě 2008 02:14

Re: Problémy s externým diskom

#5 Příspěvek od tomriddle »

Pomocou programu EaseUS Data Recovery Wizard 8.8 sa mi podarilo zachrániť súbory z externého disku. Keď som sa pokúšal opraviť súborový systém Checkdiskem vyhodilo mi, aby som disk formátoval. Kedysi som mal problém s formátovaním WD diskov pomocou win a preto som disk formátoval cez WD Quick Formatter. Formátovanie v programe sa nepodarilo a odvtedy hoci je disk pripojený k pc sa mi vôbec nezobrazí. Keď pripojím disk objaví sa mi v Spravci zariadenia a tiež WD Quick Formatter ho najde, ale medzi jednotami pevného disku sa vôbec nič neobjaví.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s externým diskom

#6 Příspěvek od Rudy »

Disk je pravděpodobně hardwarově poškozen. Svědčí o tom už to, že se nazdařil format ani firemní utilitou.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tomriddle
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: 09 kvě 2008 02:14

Re: Problémy s externým diskom

#7 Příspěvek od tomriddle »

Posielam externý disk na reklamáciu, toto vlákno sa môže uzamknúť.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s externým diskom

#8 Příspěvek od Rudy »

Pokud máte možnost ho reklamovat, je toto řešení. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno