Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nenačítá se externí disk

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
John4
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2016 23:55

Nenačítá se externí disk

#1 Příspěvek od John4 »

Zdravím borci,

už jsem projel spousty stránek, ale nepřišel sem na nic. Při práci s externím diskem WD My passport ultra 1 TB se mi při kopírování souborů na disk zaseklo samotné kopírování a nešlo s tím nic dělat ani po delším intervalu, tak jsem mu pomohl tím, že jsem bez bezpečného vysunutí vypojil usb. Poté co jsem chtěl znovu disk rozjet tak nic, načte sice usb, ale u disků už se neobjeví, zkoušel jsem i správce disků tam mi to vyhodí při inicializaci chyba zařízení i/o. Proto nemužu ani použít záchranné programy na data jako například testdisk atd. Disk se normálně točí, dioda svítí, jediné co to ještě udělá, že se po cca minutě vypne otáčení (sluchem zaznamenám) ale hned se zase rozjede. Už si nevím rady a skládat znovu dohromady obsah co sem tam měl se mi opravdu nechce :/ bohužel i s touto variantou počítám samozřejmě, ale pořád doufám v malinkou naději. Když ne data, tak alespoň bych rád zachránil ten disk.

Předem děkuji za rady

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenačítá se externí disk

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Nechci malovat čerta na zeď, ale disk bude nejpíše vadný. Vyzkoušejte ho v jiném PC. Pokud se objeví, vytahejte z něj data a disk zkuste zformátovat. Pokud formátování projde bez problémů, udělejte ještě checkdisk s opravou chyb. pak by mohl být opět fukční. V každém případě je to sázka do loterie.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

John4
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2016 23:55

Re: Nenačítá se externí disk

#3 Příspěvek od John4 »

Děkuji za odpověď, po delších bojích se mi i přes občasné světlé chvilky nepodařilo zachránit ani disk ani data, přesto děkuji za radu :) zase jsem alespoň o něco zkušenější a moudřejší :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenačítá se externí disk

#4 Příspěvek od Rudy »

No, někdy se to nedá. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno