Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Heslo pevného disku - bezpečnost

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
kokosek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 113
Registrován: 03 lis 2013 14:40

Heslo pevného disku - bezpečnost

#1 Příspěvek od kokosek »

Mám na svém notebooku ( Lenovo T410 ) aktivované hardwarové zabezpečení, tzv. heslo pevného disku. Mám to chápat, že se jedná o šifrovaní disku a mohu tomu tedy důvěřovat nebo mám raději sáhnout například po VeraCryptu? Notebook má čip TPM.
Děkuji

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Heslo pevného disku - bezpečnost

#2 Příspěvek od KEO »

kokosek píše:Mám na svém notebooku ( Lenovo T410 ) aktivované hardwarové zabezpečení, tzv. heslo pevného disku. Mám to chápat, že se jedná o šifrovaní disku a mohu tomu tedy důvěřovat nebo mám raději sáhnout například po VeraCryptu? Notebook má čip TPM.
Děkuji
Vacsinou tato ochrana byva len na zaheslovanie spustania, obmedzenie na dany HDD. Ak sa ma jednat o sifrovanie, radsej pouzit externu utilitku, trebars ten VeraCrypt.

Cital som o pripadoch, ked podobne zabezpecenie, bolo prekonane vyskratovanim cipu na mobo, eventuelne cez servisne heslo s pomocou supportu.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět