Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

GTX 970 - pokles výkonu?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
RETF
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 19 lis 2011 11:45

GTX 970 - pokles výkonu?

#1 Příspěvek od RETF »

Zdravím,
včera jsem na svém 14 dní starém PC zpozoroval zvláštní jev. Jde o to, že už asi týden hraji World of Warcraft se stále stejným nastavením (skoro-maximálním, optimálním podle Nvidia Experience) a vždy na maximálních 60 FPS, ať se dělo cokoliv (mnoho hráčů na obrazovce, plné dungeony a battlegroundy). Po posledním zapnutí mi ale fpska začala padat na 40, 30, i 25. Dokonce teplota grafické karty se dostala na 70°C, což se do teď snad nestalo (pravidelně jsem ty hodnoty sledoval, protože mám regulovatelné chlazení na case, tak abych si zjistil, jak moc to ovlivňuje teplotu součástek -minimálně). Mohl bych jednoduše snížit nastavení hry a pokračovat, ale spíš bych chtěl vědět, čím by to mohlo být, protože jsem si koupil a složil poměrně drahé PC s očekáváním, že si méně náročné hry jako World of Warcraft zahraji s vysokým nastavením na 60 FPS, což se mi posledních 14 dní dařilo.
//Zvláště sem si všiml, že i když grafiku ve WoW nastavím na nejnižší možnou, s kterou mi skáče fps poměrně dost přes 100 (vždy nastavím max 60), tak ve spodní části obrazu přeskakuje podélná hranice přes celý monitor. Je přibližně jeden centimetr vysoká a co je v ní, je jakoby opožděné, nebo jen rozostřené, nedokážu přesně určit. U jiných her není a nevypozoroval jsem ani pokles FPS.

konfigurace PC:
zdroj: seasonic 520W platinum, fanless
MB: ASUS B85 Gaming
GPU: ASUS strix GTX 970
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
SSD samozřejmostí
OS: Windows 10 64bit

Já netuším, co by tenhle náhlý propad výkonu mohlo způsobit. Našel jsem nějaký mallware, ale jeho smazání nic neovlivnilo. K aktualizaci žádného softwaru v tu dobu nedošlo

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 970 - pokles výkonu?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Méte chladič grafiky čistý a průchodný pro vzduch? Točí se větrák? 70°C je pro stolní PC už hodně.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

RETF
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 19 lis 2011 11:45

Re: GTX 970 - pokles výkonu?

#3 Příspěvek od RETF »

Chladiče se zdají být v pořádku. Nic jim nebrání. Nejsou výrazně hlučnější než jiné ventilátory v PC.
K teplotám:
při běžném provozu bez hraní nikdy nepřesáhne 40° a vystačí si s pasivním chlazením
při hraní se ventilátory zapnou na 60° a teplota se potom drží kolem 65° C
při vypnutí hry se větráky točí asi do hodnoty lehce pod 60° a pak to zase nechají na pasivu.
Teplota se potom drží kolem 50° i při vypnutých hrách. Mohlo by to být špatnou air flow? a mohlo by to mít vliv na to snížení výkonu ve WoW? ale to by snad bylo poznat od začátku :/

RETF
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 19 lis 2011 11:45

Re: GTX 970 - pokles výkonu?

#4 Příspěvek od RETF »

Tak sem plašil zbytečně. Teploty jsou u téhle karty normální a všechny problémy způsobilo Nvidia Experience, které podle svého měřítka "optimální" provede zcela nesmyslná nastavení, která pouze snižují výkon a nepřidávájí nic na kvalitě :) opět hraji na maximální nastavení se stálymi 60 FPS. SE omlouvám, že sem tu takhle strašil.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 970 - pokles výkonu?

#5 Příspěvek od Rudy »

Já se snažím instalovat pouze samotné ovladače. Ty všelijaké "bonusy" bývají většinou kontraproduktivní. Vůbec nic se neděje, lépe se zeptat, než pak zmatkovat. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět