Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Při zapnutí her notebook padá

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
riper
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2015 21:47

Při zapnutí her notebook padá

#1 Příspěvek od riper »

Zdravím.
Potřebuju poradit s notebookem. Pokaždé když zapnu nějakou hru tak po krátké chvilce mi to padne. Dělá to dvojím způsobem a to buď že se zrestartuje do modré obrazovky a nebo napíše, že grafika není vyměnitelná a nejde vysunout. (oba případy mám vyfocený a připojím je zde). Zkoušel jsem několikerý reinstal Win a to i z různých verzí: z Win 7 na Win 10 a zase zpátky, ale problém pokaždé setrval. Zkoušel jsem "chkdsk" ale také to nic nepřineslo. Taky jsem zkoušel nějakej FIX co jsem někde vyhrabal, ale taky nic :D Pak jsem to pak dal do NBservisu a ti to vrátili s tím, že NTB je naprosto v pořádku a že nic nenašli :D že prej dali GPU zabrat jak jen mohli, ale žádnou vadu nezjistili. Nicméně problém je zde furt :( a už nevím co s tím. Jedinej program co to ještě dokázal shodit krom her byl FurMark (takovej ten chlupatej donut :D ). Ten to sice shodil, ale ne pokaždé :D hry to ale shazujou celkem stabilně pokaždé :D Myslím si, že asi bude v háji GPU, ale bojím se, že vyhodím 4000 za výměnu čipu a ono to nepomůže :D

Tohle píše po obnovení:

Podpis problému:
Název události problému: BlueScreen
Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.768.3
ID národního prostředí: 1029

Další informace o problému:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA8009E54410
BCP2: FFFFF88005E51070
BCP3: FFFFFFFFC000009A
BCP4: 0000000000000004
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Soubory, které popisují problém:
C:\Windows\Minidump\112915-22401-01.dmp
C:\Users\Riper\AppData\Local\Temp\WER-53071-0.sysdata.xml

Přečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0405

Pokud není k dispozici Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online, přečtěte si toto prohlášení offline:
C:\Windows\system32\cs-CZ\erofflps.txt


Tady je ještě něco k mému NTB:

Model: MSI GT70 0ND-634CZ - MB73638Q75B8M
CPU: IntelCore i7-3630QM
GPU: Nvidia GeForce GTX675M / 2GB GDDR5
LED panel: 17.3" FHD, 1920x1080 (Non-Glare Type)
RAM: DDRIII 8GB(4GB*2)
HDD: 750GB 7200RPM
RF: 802.11b/g/n

Když bude vědět co s tím, budu fakt rád :)
Díky
Přílohy
Modrá obrazovka.jpg
Modrá obrazovka.jpg (406.12 KiB) Zobrazeno 2398 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zapnutí her notebook padá

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Padaá to na ovladač graf. karty nVidia. Zkusil bych reinstal ovladače gr. karty. Je ovšem možné, ře GPU má hardwarový problém.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

riper
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2015 21:47

Re: Při zapnutí her notebook padá

#3 Příspěvek od riper »

Tím reinstalem asi nemáš na mysli hraní si s ovladačema co? :D s těma jsem zkoušel taky ledacos :D

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zapnutí her notebook padá

#4 Příspěvek od Rudy »

Právěže mám. Při těchto závadách je toto obvykle to první, s čím něco podnikám. Občas se podaří, že třeba jiná verze ovladače pomůže (ne vždy je nejnovější verze to pravé ořechové). Pokud jste toto již zkoušel troufám si s 90% jistotou tvrdit, že je to problém graf. čipu.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

riper
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2015 21:47

Re: Při zapnutí her notebook padá

#5 Příspěvek od riper »

Právě toto bylo to první co jsem zkoušel. Reinstaloval jsem stávající ovladače a taky jsem zkusil nějakej program, kterej měl údajně jaksi kompletně ovladače smazat do čista načež jsem tam zkusil nahrát starší ovladač, při kterém to běžel bez problémů. Nicméně bezvýsledně. Taky se přikláním na tu stranu, že to bude chtít vyměnit čip. Neznáte nějakej jinej spolehlivej servis, kde ten čip jsou schopní vyměnit? a cca za kolik? Na NBservisu píšou cca 4000,- nicméně potom ci mo ho vrátili jako plně funkční jim zrovna moc nevěřím a nechce se mi jim to tam dávat.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118271
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zapnutí her notebook padá

#6 Příspěvek od Rudy »

Bohužel, neznám. Pouze to, co vyčtu na internetu. Pokud jsem nějakou závadu opravoval (mám servis - přivýdělek), bylo to na výměnu zákl desky a to si málokdo dá opravit. Ti, co si to nechali vyměnit, obvykle zaplatili několik tisíc Kč. Vyměnit čip není jednoduchá záležitost, musí na to být vybavení. Nový čip se obvykle usazuje pod optikou.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět