Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Vadná iGPU? - Core i5-2500K

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Broco
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2011 16:54

Vadná iGPU? - Core i5-2500K

#1 Příspěvek od Broco »

Dobrý deň,

o probléme viem už dlhší čas, ale nikdy som to extra neriešil pretože používam dedikovanú grafiku. Ale: nedokážem rozbehnúť systém za použitia integrovanej grafiky v CPU Core i5-2500K. Skúšal som to na doske ASUS P8Z68-V LX a po nejakom čase na ASUS P8Z77-V LX. V Biose si myslím že som chybu nespravil, vybral som iGPU, pridelil som mu graf. pamäť pomocou automat. režimu (keďže to nešlo, skúsil som aj fix. hodnotu 1024MB) a vyskúšal som ešte X ďalších nastavení s rovnakým výsledkom. Po POST-e obrazovka len preblikne a potom začína POST odznova. Takto to beží v slučke až do vypnutia PC. RAM som používal Kingston 1600 MHz CL9 a potom aj G.Skill 1866 MHz CL9 na 1,5V, skúšal som ich aj podtaktovať na 1333 MHz, ale nepohol som s tým ani kúsok. Prosím o radu.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Vadná iGPU? - Core i5-2500K

#2 Příspěvek od KEO »

Broco píše:Dobrý deň,

o probléme viem už dlhší čas, ale nikdy som to extra neriešil pretože používam dedikovanú grafiku. Ale: nedokážem rozbehnúť systém za použitia integrovanej grafiky v CPU Core i5-2500K. Skúšal som to na doske ASUS P8Z68-V LX a po nejakom čase na ASUS P8Z77-V LX. V Biose si myslím že som chybu nespravil, vybral som iGPU, pridelil som mu graf. pamäť pomocou automat. režimu (keďže to nešlo, skúsil som aj fix. hodnotu 1024MB) a vyskúšal som ešte X ďalších nastavení s rovnakým výsledkom. Po POST-e obrazovka len preblikne a potom začína POST odznova. Takto to beží v slučke až do vypnutia PC. RAM som používal Kingston 1600 MHz CL9 a potom aj G.Skill 1866 MHz CL9 na 1,5V, skúšal som ich aj podtaktovať na 1333 MHz, ale nepohol som s tým ani kúsok. Prosím o radu.
A co ine ovladace ? Alebo sa nepodarilo nainstalovat ani tie ? Pri testovani s RAMkou by som nastavil menej agresivne hodnoty. Nielen frekvenciu, ale aj casovanie a zdielanu RAM nastavil na minimum, povedzme 32MB, 64MB-128MB, ale nie viac. Vhodne by bolo otestovat ci system nabehne s pomocou nejake windows alebo linux live distribucie.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět