Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Router

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
acrobat
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2013 10:52

Router

#1 Příspěvek od acrobat »

Zdravím Vás opäť!

Síce viem, že ste viac bezpečnostné fórum, ale môžem to skúsiť.

Po XX rokoch sa mi pokazil jednoduchý, ale laicky prívetivý a poctivý router (Airlive od Ovislink 10/100) na čom sme sa zhodli aj s technikom u providera.

Kupujem nový: - v podstate ide mi o to, aby mal už gigabitové ethernet, teda 10/100/1000 nakoľko mám dobré pripojenie
- zameral som sa iba na LAN router, pretože vôbec nepotrebujem Wi-fi, káble mám riešené pomerne skvelo v lištách; a stačí max. 4 LAN porty, nakoľko tam bude osadených najviac 3 desktop PC nastálo. (informatik mi hovoril niečo aj o funkcii VPN aby mal - že nejakú sieť medzi nimi urobiť a pripájať sa s 1 na druhý...)
- pohodové užívateľské nastavenie, lebo v sieťových veciach nie som doma, to si priznám...

Veľa na výber nie je čo som pozeral v LAN sekcii a chcem za to dať max. 80-90€ viac určite nie.
Toto som našiel ako dobrý kompromis: http://focus.sk/tp-link-tl-r600vpn-giga ... tp-16xl2tp
Neviem aké renomé má tp-link, ale chcem sa opýtať či môže byť,alebo viete o nejakom lepšom v pomere cena/výkon alebo tipy čo by som mal pozerať a dať si pozor.
PC 1= MB: Asus M2N 1394 nForce430; CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ 2,0Ghz; RAM: 2x1GB 800MHz Kingston HyperX CL4; VGA: Sapphire HD4670 512MB; HDD:Maxtor DiamondMax 160GB + Samsung F3 500GB + Toshiba 2TB; DVD RAM: LG H50L LS; SOUND:Creative SB Live!24bit, AUDIO: Creative Inspire T3100; LCD: HP Z24i; Key: Ione Scorpio P21; OS:Win XP SP3 32-bit, PSU: Seasonic S12-II 380W
PC 2= MB: Gigabyte M52L-S3P; CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7Ghz; RAM: 2x2GB 667Mhz Kingston HyperX CL5; VGA: Sapphire HD6670 1GB GDDR5; HDD: WD Caviar Blue 320GB; DVD RW: Sony Optiarc AD 7201S; LCD: Acer V223W "22"; PSU: Seasonic S12-II 430W; AUDIO: Teac PowerMax 200; KEY: Genius; MOUSE: E-BLUE Silenz; OS: Win Vista Bussiness 32bit,

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Router

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,

je to na domace pouzitie? Ak nepotrebujete wifi, kupte hocico za 25 EUR, tplink, asus, hocico a ked to po roku odide, tak to vyhodite a kupite novy model. Routovat to bude, switchovanie na ethernetovej lan sieti zvladne dnes slusne hocico. Ak nepotrebujete VLANy, tak to je v podstate jedno. S VPN nerozumiem co by ste chceli robit. Chcete pristupovat na tie pocitace zvonku?

Chcete tam pripojit este nejaku sietovu tlaciaren alebo nieco ine pripadne?
Obrázek

Odpovědět