Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Dominik Jahn
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2015 15:26

Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#1 Příspěvek od Dominik Jahn »

Zdravímy chtěl bych se vás zeptat, jak správně postupovat při výměně teplovodivé pasty pod chladičem CPU. Zatím jsem ve výměně PC komponentů vcelku laik a nechtěl bych udělat nějakou zbytečnou chybu. Zajímalo by mě, jestli mám kompletně vyjmout základní desku nebo tuto operací můžu provádět se ZD vloženou v bedně a se všemi zapojenými kabely. Také by mě ještě zajímalo jestli mě nečekají nějaké nástrahy při odpojování chladiče procesoru značky AMD a jakou teplovodivou pastu doporučujete vy.
Za veškeré odpovědi děkuji. :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#2 Příspěvek od Rudy »

Také zdravím!
Při výměně teplovodivé pasty musíte ošistit obě plochy tak, aby tam nezbylo nic ze staré pasty. Pokud je zatvrdlá, musíte pioužít rozpouštědlo (tech. benzín) k odstranění. Pak nanesete novou vrstvu (postačí tenká - pouze vyplňuje nerovnosti na plochách) a spoj smontujete. Pro běžnou potřebu můžete použít prakticky jakoukoli. Pokud máte nějaký zvláště tepelně namáhaný komponent, použijte nějakou kompozitní, např: http://www.czc.cz/akasa-ak-tc-5022/4268 ... wgod5r0BYQ .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Dominik Jahn
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2015 15:26

Re: Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#3 Příspěvek od Dominik Jahn »

Děkuji za odpověď. Můžu se vás ještě zeptat, jak je to s tou samotnou základní deskou? Viz. můj původní dotaz.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Pokud máte Intelovskou základní desku, u níž se zajišťuje chladič CPU pomocí bajinetových uzávěrů (zatlačit a pootočit), tu je lepší vyjmout, abyste se přesvědčil, zda závěr správně zaskočil. U ostatních desek nemusíte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Dominik Jahn
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2015 15:26

Re: Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#5 Příspěvek od Dominik Jahn »

Velice děkuji za vaši veškerou ochotu při pomoci. Všechny moje otázky jsou již zodpovězeny.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástrahy při výměně teplovodivé pasty

#6 Příspěvek od Rudy »

Rádo se stalo! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno