Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problémy s aktualizacemi grafické karty

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Selixian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2015 16:33
Bydliště: Tachov

Problémy s aktualizacemi grafické karty

#1 Příspěvek od Selixian »

Dobrý den,
už od doby co mi poprvé program NVIDIA GeForce experience nabídl aktualizaci ovladačů grafické karty, mám s aktualizacemi problémy. Klasické aktualizace přes již zmíněný program dojde zhruba do půlky (kdy vám problikne obrazovka) a poté následuje pád systému a zároveň tkzv. modré smrti. Při řešení jsem našel provizorní cestu. Stáhnu si ovladače z oficiálních stránek, zapnu windows v nouzovém režimu a spustím expresní instalaci, která proběhne v pořádku. Kdykoliv najdu odvahu zkusit instalaci běžným způsobem, problém se opakuje.
Také bych chtěl dodat, že poslední ovladač často shazoval hru s tím, že na mě ve windowsu vyskočilo okénko s nápisem "Ovladač zobrazení přestal odpovídat a byl obnoven"
Dokázal by mi někdo poradit?
předem děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118264
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s aktualizacemi grafické karty

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Z vl. zkušenosti vím, že tyto programy jsou na dvě věci. Stáhněrte ze serveru nVidia ovladač ručně a spusťte instalaci. Dále, pokud se karta chová korkně, aktualizovat není třeba. Klidně vystačíte u většiny oprogramů z předchozí verzí. U své karty (nVidia) mám možnost aktualizací vypnutou.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Selixian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2015 16:33
Bydliště: Tachov

Re: Problémy s aktualizacemi grafické karty

#3 Příspěvek od Selixian »

Zdravím,
tento postup mám také vyzkoušený a bohužel má uplně stejný efekt, jako když to dělá program sám. Svým způsobem je to stejný postup, který dělám s tim rozdílem, že musím být v nouzovém režimu. Tam už mám stažený ovladač a jen odstartuju instalaci.
zkusím to tedy naistalovat nějaký ovladač v normálním režimu, ale už ted vím jak to dopadne :)

Selixian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2015 16:33
Bydliště: Tachov

Re: Problémy s aktualizacemi grafické karty

#4 Příspěvek od Selixian »

Tak pokus se opět nezdařil, po probliknuti obrazovky se mi během pár vteřin jakoby odpojil monitor. Je černá obrazovka a běhá mi tu nápis žádný signál. Počítač ale podle hluku stále pracuje. Nejspíš nezbývá než to zase na tvrdo restartovat.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118264
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s aktualizacemi grafické karty

#5 Příspěvek od Rudy »

Pak budete muset nainstalovat původní ovladač, ten nový bude mít nějaký problém.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět