Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

CPU fan error

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU fan error

#16 Příspěvek od Rudy »

Ano. Důrazně ale doporučuji vyzkoušet nejprve ten větrák. Je to pravděpodobnější možnost.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Ti2sto
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: 27 čer 2010 10:29
Bydliště: Jížní Morava

Re: CPU fan error

#17 Příspěvek od Ti2sto »

Na odmontování ventilátoru si netroufám, pokusím se poptat někoho ze známých. Teď sem si vzpomněl že BIOS už sem jednou přehrával - z flash disku přímo v BIOSu přes ASUS EZ Flash 2 Utility. To ještě zvládnu :D

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU fan error

#18 Příspěvek od Rudy »

Pokud se ta chyba ukáže hned, postačí na tu minimální chvíli jen připojit jiný ventilátor do konektoru. Po tstu PC ihned vypněte a připojte ten původní. Pokud je nasazen chladič, pár minut se nic nestane.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: CPU fan error

#19 Příspěvek od pospa.josifek »

Dobrý den, omlouvám se Rudymu za vstup :oops:
V BIOSu (většinou pod položkou Hardware Monitor či Power Managment)mají některé Mainboardy i nastavení, např. "CPU Warning Temperature" atd.
Možná, že by tam byla volba i to, jestli má BIOS oznamovat vadu ventilátoru. :)

A tohle jsem našel na oficální Asus stránce:
CPU Fan Error! Press F1 to resume


Základní deska při POST nezjistila otáčky větráku chlazení. Proveďte následující:

1.Ujistěte se, že je CPU větrák připojen k CPU_FAN konektoru.

2.Pokud nechcete otevřít počítačovou skříň, můžete vstoupit do BIOSu a změnit nastavení CPU FAN Speed na "Ignore".
P.S: Moc tomu nerozumím, ale četl jsem článek na PC Tuningu...
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU fan error

#20 Příspěvek od Rudy »

1.Ujistěte se, že je CPU větrák připojen k CPU_FAN konektoru.

2.Pokud nechcete otevřít počítačovou skříň, můžete vstoupit do BIOSu a změnit nastavení CPU FAN Speed na "Ignore".
Ad 1 jsem vám radil i já.
Ad 2 je změna nastavení biosu. Vstupte do něj, najděte položku "CPU FAN Speed" a její hodnotu nastavte na "Ignore". Nstavení uložte a restartujte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Ti2sto
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: 27 čer 2010 10:29
Bydliště: Jížní Morava

Re: CPU fan error

#21 Příspěvek od Ti2sto »

Zkusil jsem nahrát aktuální verzi BIOSu, což nepomohlo. Větrák se točí a vše musí fungovat - například sem v těch vedrech, které tu byly hrál náročnou hru GTA 5 a teploty procesoru se pohybovaly na 60°C, tzn, že větrák musí fungovat správně.
Můžete poradit, kde najdu tu položku, abych nastavil hodnoty na ignore - jako radíte výše. Mám tuhle ZK:
https://www.asus.com/Motherboards/P8Z77 ... _Download/

Díval sem se v nastavení BIOSu a našel sem jen limit otáček pro větráček. Ale nenapadlo mě tu nabídku rozkliknout, možná to tam mohlo být :D

Odpovědět