Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nové herní pc pod 20.000 kč

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Nové herní pc pod 20.000 kč

#1 Příspěvek od mech50 »

Zdravím,mohly byste mi doporucit případně udělat návrh na nějaké herní pc které by nepřesáhlo cenu 20.000 kč s windowsem a optickou mechanikou,díky za návrhy
Lg Flatron L1919S je můj monitor,taktovat nebudu

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#2 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Ahoj :bye:
mám na Vás několik otázek:?
:arrow: Máte vlastní klávesnici a myš?
:arrow: Jaký operační systém byste chtěl (Windows 7, nebo 8)? Já osobně bych doporučil Windows 7.
:arrow: Vlastní case (počítačovou skříňú máte?

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#3 Příspěvek od mech50 »

myš všechno mám,kromě skříně,monitor Lg Flatron L1919S,potřeboval bych nějaký obchod kde by mi pc seskládali windows 7 stačí

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#4 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Tady jsem udělal první nástřel:
Obrázek

:arrow: Cena je trochu vyšší, ale zase budete mít jistotu kvalitních věcí viz níže :wink:
:arrow: Dal jsem tam 8GB paměti (pokud budete chtít stáhnu to na 4GB, ale nechal bych to na těch 8 i jako hledisko do budoucna), dále jsem dal SSD disk (který by byl systémový a k tomu jako druhý disk 500GB, pokud budete chtít druhý disk, nebo ten systémový větší tak napište.).
:arrow: Zdroj jsem dal osvědčený typ od Seasonicu, také sám používám a dávám ho do počítačů, které stavím a veliká spokojenost :wink:
:arrow: Case jsem zvolil zatím od Coolermaster za necelou tisícovku, ale tady bych to asi nechal na Vás, abyste si nějaký vybral, popřípadě Vám pomohu vybrat nějaký, co Vám bude vyhovovat lépe než ten co jsem vybral :)
:arrow: Optická mechanika od Samsungu, také léty odzkoušená značka :all_coholic:
:arrow: Procesor od firmy AMD (pokud budete chtít Intel, tak sestavu předělám, ale zase budu muset sáhnout na ostatní komponenty, protože Intel je dražší). K procesoru jsem dal přídavný chladič GELID Tranquillo, který sám používám a nemůžu si ho vynachválit, pokud budete chtít nechat boxovaný, stačí říct a já tu sestavu upravím.
:arrow: Základní desku jsem zatím zvolil Gigabyte, ale kdyžtak upravím.
:arrow: Grafickou kartu také od firmy Gigabyte, pokud budete chtít uděláme úpravu.
:arrow: Systém Windows 7 Home Premium 64 bitovou verzi kvůli velikosti paměti.

Ptejte se na cokoliv, rád Vám zodpovím Vaše dotazy :)

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#5 Příspěvek od mech50 »

Mužete my poslat prosím přesný typ grafické karty,co ten ssd je nutný nestačil by jenom ten 500 gb používam na svém starém jenom 1

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#6 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

:arrow: Takže tady je grafická karta:
http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-660-ultr ... 64/produkt
:arrow: Co se týče toho SSD disku, tak samozřejmě nutný není, ale musím Vám říct, že sám ho používám a nemůžu si ho vynchválit.
Vyjmenuji Vám tady pár vlastností: - oproti klasickým diskům rychlejší čtení a zápis
- rychlá práce s množstvím malých souborů
- bootování systému je 10 sekund (pokud je nově čistě nainstalovaný), mě systém nabootuje za 20 sekund
- s pc se dá ihned pracovat, není žádné dlouhé načítání jako u klasického disku
- opotřebování disku se už bát nemusíš, jelikož nové disky jsou vybaveny např, funkcí TRIM, takže se nemusíte bát předčasného opotřebení disku
- a v neposlední řadě svižnější fungování celého sytému (internetový prohlížeč, filmy, fotky, hry etc...)
:arrow: Takže já bych do toho disku určitě šel, ale pokud budete trvat na klasickém disku, tak to upravíme :wink:
:arrow: 8GB si myslím, že bude na dnešní dobu dostačujících a když ne tak si dalších 8GB dokoupíte, na desce máte celkově 4 sloty :idea:

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#7 Příspěvek od mech50 »

rád bych viděl i tu zakladní desku a pokud možno cenu celé pc sestavy


mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#9 Příspěvek od mech50 »

ssd disk možná pokud cena nepřesáhne 2 000 kč dle mě je to až moc drahé přes 3 000 za to nedám a ještě k tomu jenom 128 gb :shock:

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#10 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Zatím jsou stále drahé oproti klasickým diskům, pod 3000 Kč se prakticky nesežene kapacita větší jak 128 GB.
256 GB SSD disky se pohybují kolem 4000 až 5000 Kč.
Je to na Vás, jestli budete chtít ten SSD disk.

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#11 Příspěvek od mech50 »

asi bez ssd disku ještě bych měl dotaz k čemu samostatný chladič na procesor,k procesoru bývá ne ?

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#12 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

:arrow: Dobrá tedy takže bez SSD disku, tím pádem jak budete chtít řešit disk/y, budete chtít 2 samostatné disky (jeden pro C a druhý pro D), nebo jeden disk rozdělený na C a D, což není moc šťastné řešení, ale dá se použít.
:arrow: Přídavný chladič k procesoru jsem zvolil, protože většinou boxované chladiče nebývají, tak kvalitní a zdaleka Vám neuchladí procesor, tak jako přídavný chladič.
:arrow: Ale znovu je to na Vás, pokud ho budete chtít, nebo ne, já ho určitě doporučuji.

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#13 Příspěvek od mech50 »

nevím,proč říkáte že to není štastné řešení na mém 1 pc sem to měl bez toho ssd disku a bez problému všechno zpomalení co se stalo bylo mou vinou ne diskem,ted můj 1 pc slape relativně dobře jenom nestačí na hry a jaký je rozdíl mezi dvěma hdd v pc a jedním hdd a jedním ssd? http://www.alza.cz/adata-sx900-xpg-64gb-d312288.htm pod 2.000 kč http://pevne-disky.heureka.cz/kingston- ... 0s37a-60g/
A bez ssd se stane co to se ty hry jako budou sekat když tam nebude ?

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#14 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Ne to mě špatně chápete :)
Rozdíl mezi jedním diskem a 2 disky.
:arrow: Když chcete např. přeinstalovat systém na disku, který je rozdělený, tak si musíte všechna data zálohovat, abyste o ně nepřišel, což někdy při větší kapacitě dat bývá problém.
:arrow: Kdežto když máte 2 disky, tak ten systémový přeinstalujete a druhý na data (fotky, dokumenty, filmy, hudba, .....) necháte být.
:arrow: Osobně s rozdělenými disky nemám moc dobré zkušenosti, ale zase záleží na majiteli, pokud chce riskovat a mít disk rozdělený na 2, 3 atd... je to jeho věc a já ho budu respektovat :)
:arrow: Ten 64 GB SSD disk bych nekupoval, protože jen Windows 7 Vám zabere takových 15 GB, což už Vám bude zbývat jen nějakých 40 GB, nainstalujete programy potřebné pro správný chod počítače, což sežere taky nějaké místo a budete chtít ještě nějakou hru a už Vám nic na disku nezbude.
:arrow: A u systémového disku je doporučováno nechávat minimálně 10% jeho kapacity volných, jinak Vám může blbnout a dělat problémy.
:arrow: Bez SSD disku se samozřejmě obejdete, ale všechno s ním máte několikanásobně rychlejší (bootování windows, načítání programů, načítání her, atd....).
:offtopic: Jinak abychom se nedostali úplně mimo téma, napište mi co tedy budete chtít a co ne a já Vám upravím tu PC sestavu :thumbsup:

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#15 Příspěvek od Pavuk29 »

ŠlapetkaCZ píše:Ne to mě špatně chápete :)
Rozdíl mezi jedním diskem a 2 disky.
:arrow: Když chcete např. přeinstalovat systém na disku, který je rozdělený, tak si musíte všechna data zálohovat, abyste o ně nepřišel, což někdy při větší kapacitě dat bývá problém.
:arrow: Kdežto když máte 2 disky, tak ten systémový přeinstalujete a druhý na data (fotky, dokumenty, filmy, hudba, .....) necháte být.
:arrow: Osobně s rozdělenými disky nemám moc dobré zkušenosti, ale zase záleží na majiteli, pokud chce riskovat a mít disk rozdělený na 2, 3 atd... je to jeho věc a já ho budu respektovat :)
Dovolim si oponovat:
Dlhe roky, odkedy boli disky vacsie ako 5 GB, som ich rozdeloval VZDY - ci firemne, ci moje, ci som niekomu instaloval pocitac. Predsa len, disky boli vtedy priserne drahe. Jeden systemovy oddiel pre OS a programy, druhy oddiel pre data. A vzdy absolutne bez problemov. Chce to byt dost velkym babrakom, pri preinstalacii OS si odstrelit aj data na druhom oddieli. Isteze je lepsie z hladiska vykonu atd. mat to na dvoch fyzickych diskoch. Ale zase pri velkostiach sucasnych medii mi pripada ako ruhanie mat napriklad 0,5 TB disk na OS a 0,5 TB na data :D
V sucasnosti nedelim len disky pod 60 GB.
Vsetko co som pisal, sa tyka HDD.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Zamčeno