Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Velus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 črc 2013 13:13

Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#1 Příspěvek od Velus »

Dobrý den, mám problém.

Ve Win7 home se mi změnila jednotka DVD na jednotku CD-ROM.
Nečte DVD a chová se CD-ROM.

Jednotka je Slimtype DVD A DS8A4S, přesto ji Win7 vidí jako CD-ROM.
Zkoušel jsem odinstalovat ovladače, aktualizovat,přeinstalovat a stále stejné.
Dokonce jsem dal i jinou mechaniku DVD z jiného noťasu, sice HP, ale opět našlo jako mechaniku CD-ROM.
Projel jsem noťas Combofixem, vyčistil registry CCleanerem.
Už jsem vyzkoušel vše a jsem bezradný.
Výstřižek2.JPG
Výstřižek2.JPG (56.35 KiB) Zobrazeno 2179 x
Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
To, že jste PC čistil Combofixem jste tomu dal. CF je utilita určená pouze odborníkům a laik si s ní akorát může poškodit systém. Zkuste obnovu systému k datu, kdy korektně fungoval.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Velus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 črc 2013 13:13

Re: Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#3 Příspěvek od Velus »

Nedá se říct, že bych byl v problematice počítačů úplný laik, Combofix používám zcela bez problémů.
Ale ta změna DVD na CDROM mi nedá spát, někde se něco muselo porušit v registrech a já na to né a né dojít.
Už jsem "prolezl" kdejaká fora, "Googlil" a stále nic.
Vím, že nejjednodušší je přeinstalovat systém, ale to není řešení pro mne.
Neřeší to, proč se to stalo a kdo,či co za to může.
Už jsem se pokoušel vrátit systém pomoci bodu obnovení zpět, ale bez úspěchu.

Dík za každou radu.
Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#4 Příspěvek od Rudy »

Velus píše:Nedá se říct, že bych byl v problematice počítačů úplný laik, Combofix používám zcela bez problémů.
Ale ta změna DVD na CDROM mi nedá spát, někde se něco muselo porušit v registrech a já na to né a né dojít.
Už jsem "prolezl" kdejaká fora, "Googlil" a stále nic.
O tom to není. Kompletní podporu autora CF mají pouze areditovaná bezpečnostní fóra a jednotlivci sdružení v ASAP. Ten, kdo tuto podporu nemá, může si poškodit systém, nebo aplikace.

K věci:
Zkuste mechaniku vyzkoušet v jiném PC. Pokud se tam bude "tvářit" korektně, zkuste opravu pomocí Win7Manageru: http://www.yamicsoft.com/windows7manager/ .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Velus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 črc 2013 13:13

Re: Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#5 Příspěvek od Velus »

Tak jsem vyzkoušel mechaniku jinde, funguje, vyzkoušel jsem i Win7manager - bez kladného vysledku.
Problém stále trvá.

Dík za každou radu.
Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Ve WIN7 se mi změnila mechanika DVD na CD-ROM

#6 Příspěvek od caRrrnifex. »

>>> omluva za vstup <<<

ahoj, zapeklitý problém :)

1. model ntb? označení mechaniky ze štítku výrobce? model mechaniky, kterou jsi v ntb zkoušel jako náhradní?
2. jsou/byly v ntb nainstalovány vypalovací programy třetí strany? virtuální mechaniky?
3. možná divná otázka, ale vypalovací programy třetích stran vidí mechaniku jak? umožňují vypálit DVD? nebo stejně jako Windows vidí jen CD mechaniku?

4. vytvoř bod obnovení systému --> aplikuj hotfix --> zkontroluj a uprav plány napájení podle článku

pokud nepomůže, nahraj prosím někde na web export protokolů systému Windows - Aplikace i Systém, uvidíme, co dál ;)

Odpovědět