Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

HDD kapacita

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

HDD kapacita

#1 Příspěvek od sklepmistr »

Zdravím.
Mám tu docela hodně velký problém.Spousta programů od CrystalDiskInfo až po Acronis disk Director mi uakzuje špatnou kapacitu disku.ADD mi třeba zobrazuje 500GB disk jako 2TB.Konkrétně všechny oddíly zobrazuje správně, ale je tam 1.5TB nepřiděleno.Normálně to problém nedělá.Všechno jinak funguje, ale tato skutečnost mi znemožňuje dělat větší operace.Chtěl jsem přiřadit nějaké místo z jednoho oddílu do druhého a operace selhala a nešlo nabootovat.To jsem zvrátil za pomoci Hirens Boot CD a vrátil to do původního stavu..Ovšem brzy plánuji nový disk a chtěl byl provést klonování a tohle mi to asi neumožní.
Navíc problém je i druhého disku, který má pouze 160GB a je zobrazován také jako 2TB.
Nevíte, kde může být problém?

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#2 Příspěvek od Čarls »

Dejte celou sestavu co je v PC deska procák grafika disky
Osobně updatnout bios ze stránek výrobce ZD vypadá to že špatně určuje a rozeznává disky
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#3 Příspěvek od sklepmistr »

Čarls píše:Dejte celou sestavu co je v PC deska procák grafika disky
Osobně updatnout bios ze stránek výrobce ZD vypadá to že špatně určuje a rozeznává disky
BIOS by měl být poslední.A nedávno se to ještě nestávalo.V BIOSu vše vypadá v pořádku.Modelová řada je zcela správně a i velikost odpovídá.Překvapivě třeba v AIDA64 se nějaké nepřidělené místo nezobrazuje..
Nemůže to mít něco společného s HPA?Či vadný sektor?Věřil bych, že to bude čistě problém disku.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#4 Příspěvek od Čarls »

Osobně bych zkusil toto zazalohovat data a zformátovat oba disky
Zkuste spustit kontrolu disku a jednotlivých oddílů
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#5 Příspěvek od sklepmistr »

Čarls píše:Osobně bych zkusil toto zazalohovat data a zformátovat oba disky
Zkuste spustit kontrolu disku a jednotlivých oddílů
Tak to bych volil jako poslední možnost.
No, zatím jsem objevil 4 vadné sektory, ale nevypadá to, že by mělo nějakou souvislost.Tvůrce diskové utility HDAT2 mě ujišťoval, že disk není vadný a pokud se v BIOSu zobrazuje správně, tak by to neměl být problém na HW úrovni..
Tak mě napadá, že to může být chyba v OS.Při použití Hirens mi tam žádný z diskových správců něco takové neukazuje.. :?:

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#6 Příspěvek od Čarls »

Jen mě napadlo Co mate za zakladovou desku zkuste ze stranek výrobce zaktualizovat ovladač chipsetu
Pokud to takle začlo najednou muže to být po nějaký aktualizaci ve Windows zkusím večer ještě trochu pohledat
Najděte a vyzkoušejte Hard Disk Sentinel je sice placený ale trialka poslouží ukáže víc jak free programy a je spolehlivější

Mrkněte do biosu zda je povolený kontrola smart jen napad pro sichr
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#7 Příspěvek od sklepmistr »

Jedná se o starou Asus A8N5X a verze ovladačů pro nForce je 6.86.Novější snad NVidia na stránkách nemá.
No já si myslím, že to bude něco ve Windows..SMART je je v BIOSu povolen.
Hard Disk Sentinel zobrazuje totéž.U prvního disku (500GB) i druhého (160GB) je velikost 1,809.4TB.Zvláštní.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#8 Příspěvek od Čarls »

Osobně jiný ovladač než ze stranek výrobce ZD bych tam neinstaloval i když sou jinde na stránkách výrobce chipsetu novější ty který jsou na strankách výrobce desky jsou ověřené a občas si je výrobci upravují

http://support.asus.com/download.aspx?S ... lJgWtEGy8b

Jinak pokud jsou disky sata tak tahle deska by měla mít satu 1 pokud se nepletu a to bude ten problém Pokud jsou sata 2 (disky) měli by mít propojku
Jinak tohle je tak starý že osobně bych do toho nevrazil ani korunu
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#9 Příspěvek od sklepmistr »

Tak mohu to zkusit, ale teda třeba ostatní ovladače v sadě problém nedělají.Třeba k síťovce..Ale proč ne.
Se SATA to nemá nic společného, pač oba disky, které mám jsou IDE.
Jinak stará je, ale nějaký minimální standard to splňuje. :)

Jak je to myšleno s tím SATA?2 disky SATA nebo SATA II disky?Tam chápu, že je občas nutné přepnut do SATA režimu za pomoci jumperu.

Jinak dnes se mi stala podivná věc.Hard Disk Sentinel tento problém nejspíš začal registrovat.Vyskočilo mi varování.No, raději to přímo přepíšu ať je to přesné : the detected total capacity ( 0 B ) of the drive Disk 0 (model disku) is not correct, the capacity should be 465GB.

Using the drive may cause file system corruption and/or data loss.It is recommended to check and modify the configuration or upgrade the OS, hard disk controller and/or drivers to safely use the device.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#10 Příspěvek od Čarls »

Disky Sata bylu myšleno- Sata1 sata2 a sata 3 to jsou standarty tak jak se vyvíjela Sata


Nemáte tam nahodou virtualní CD romy nebo nepoužíváte nahodou Acronis True Image Home a připojený virtualní diskový oddíl tim myšleno zalohu? To by odpovídalo tý hlášce v Hard Disk Sentinel

Máte dva disky na jedný kšandě a na druhý CD rom nebo DVD ??
Zkuste CD rom odpojit a vrazit kabel na druhý vystup ze zakladovky a vyměnil bych kabel za jinný to je poslední co mě napadá
Na Ide diskách zkontrolovat Zda jsou správně Master a Slave nastavení propojky na diskách
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#11 Příspěvek od sklepmistr »

Teď mi asi něco docvaklo...
Vlastně jsem přelstil systém.Pokud se nepletu, tak Windows mají limit u FAT32 na 32GB.MS tvrdí, že větší oddíly jsou pomalé a neefektivní..Ale přesto za pomoci programů třetích stran lze vytvořit větší.A právě tehdy, když jsem kupoval 500GB disk, tak jsem za pomoci ATI klonoval a došlo k automatickému upravení oddílů.
Může to být tedy programy od Acronis?
Nainstalované je mám, ale přes ATI dělám pouze normální zálohy do souboru, které jsou napplánované.Ty okročilé funkce s virtuálním prostorem nevyužívám.
Oba disky jsou na jedné.500 jako master a 160 slave.Na druhé je jen DVD mechanika.
Fyzicky jsou nastaveny správně.

Mohlo by to mít spojitost s FAT32?

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#12 Příspěvek od Čarls »

No a sme doma Převedeme to do NTFS ale budete potřebovat exterňak na zalohy kdyby se něco nepovedlo stahnete EASEUS Partition Master a proštudujete siho První musíte převíst Systémový disk a oddíl pak zbytek do Ntfs

něcomálo je zde http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=241757

http://www.chip.cz/clanky/plne-verze/20 ... ion-master


Stažení je zde http://www.partition-tool.com/personal.htm
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

sklepmistr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013 05:44

Re: HDD kapacita

#13 Příspěvek od sklepmistr »

Tak ve finále problém v programech ani ve FAT32 nebyl.
V BIOSu byla nastavena položka Access mode na LBA.Stačilo přepnout na Auto a všechny programy teď zobrazují kapacitu správně.Prostě úplná maličkost..
Ale moc děkuji za pomoc.Bez těch tipů by mě to asi nenapadlo. :)

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: HDD kapacita

#14 Příspěvek od Čarls »

Není zač rádo se stalo i ja sem nyní chytřejší :-)
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Odpovědět