Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Chladiče

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Chladiče

#1 Příspěvek od GreenMan »

Mám problém neviem čím to môže byť: keď je chladič procesora zapojený do FAN CPU tak sa iba rozkrúti a potom prestane. Ale keď ho zapojím do normálneho FAN slotu tak ide v pohode. A keď zapojím normálny chladič do slotu FAN CPU tak ide.
Všetky zapojenia som skontroloval. A nič sa mi nezobrazí ani na monitore
Nemohlo by to byť tým že mám slabý zdroj ? (250W)
Moja zostava :
Athlon X2 4000+
ZEPPELIN 2GB DDR2 800MHz
LINKWORLD 250W
Nvidia Geforce P317
320gb seagate
Ak aj chladiče tak mám martech fan 80mm 4 kusi.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiče

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Na to je celkem jednoduchá odpověď. Napájecí konektor >CPUFan< je připojen přes regulaci ovládanou teplotním čidlem, které je umístěno pod procesorem. Po dosažení určité teploty, se větrák rozročí a čím je vyšší teplota, tím větší má otáčky. Druhý konektor (SystemFan) má stálé napětí na výstupu (12V), neboť je určen pro napájení přídavného větráku, určeného k odsávání teplého vzduchu ven ze skříně.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#3 Příspěvek od GreenMan »

A čo s tým že sa mi na monitore nič nezobrazí (môže to biť tým že som k doske nedostal CD a nemohol som nainštalovať software ?)
A ako to že keď napojím normálny chladič do CPU FAN slotu tak ide v pohode ale má nižšie otáčky. Na doske mám iba 3-pin slot ale chladič na CPU je 4-pin môže to biť tým ?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiče

#4 Příspěvek od Rudy »

GreenMan píše:A čo s tým že sa mi na monitore nič nezobrazí (môže to biť tým že som k doske nedostal CD a nemohol som nainštalovať software ?)
Pokud se vám to děje až po nastatování Win, může to být tím. Pokud jste k desce nedostal instal. CD, je to chyba dodavatele. Ten vám musí buď říci proč, nebo CD dodat. Instalace zejména ovladače chipsetu je klíčová. Druhou možností je navštívit web výrobce desky a ovladače stáhnout.
GreenMan píše:A ako to že keď napojím normálny chladič do CPU FAN slotu tak ide v pohode ale má nižšie otáčky. Na doske mám iba 3-pin slot ale chladič na CPU je 4-pin môže to biť tým ?
K větráku by měl být přiložen leták, který, z něhož by mělo být patrné, jak ventilátor zapojit. Pokud patří k procesoru, musí bý s deskou kompatibilní. K otáčkám. To že se točí nižšími otáčkami nemusí být na závadu, teplota CPU nedosahuje hodnoty, aby se musl větrák točit vyššími otáčkami. Viz regulace, o které jsem již psal.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#5 Příspěvek od GreenMan »

No urobil som menší test procesor som nahrial tak že som na ňom neudržal ruku viac ako 10 sekund potom som položil chladič na procesor a nič. Navštívil som stránky výrobcu stiahol som iba jeden súbor nejakú inštalačku má to byť iba jeden súbor či ako napr Windows viac súborov.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiče

#6 Příspěvek od Rudy »

Na stránkách výrobce musí být pro danou desku nějaký support. V něm pak ke stažení soubory všech ovladačů k dané desce. Ty stáhněte a nainstalujte. Nejde o windows, nýbrž o software pro windows. To, že nahřejete samotný procesor je na nic, teplota musí být sejmuta čidlem, které je pod ním, aby to změnilo regulaci otáček. Nainstalujte Speedfan: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... /speedfan/ a v průběhu chodu PC sledujte teplotu CPU, Pokud nepřekročí 65°C, není důvod ke zvýšení otáček.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiče

#7 Příspěvek od Pavuk29 »

GreenMan píše:No urobil som menší test procesor som nahrial tak že som na ňom neudržal ruku...
Az som sa aj ja spotil teraz, nenapadlo ta, ze v zlomku sekundy moze byt po nom? :D Ako si to robil, zaujima ma to :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Chladiče

#8 Příspěvek od Čarls »

No krása Zkus v biosu vypnout regulaci otáček kde a co jak najdeš v manualu ZDesky Jinak tipuji na odkecanou regulaci otáček ventilátoru na ZDesce
Jinak na tuhle sestavu by měl být 400W zdroj
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#9 Příspěvek od GreenMan »

čiže to môže biť slabým zdrojom ?
Mne sa bios ani nespustí ako som napísal obrazovka ostane čierna.

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#10 Příspěvek od GreenMan »

Moja zostava :
Athlon X2 4000+
ZEPPELIN 2GB DDR2 800MHz
LINKWORLD 250W
Nvidia Geforce P317
320gb seagate
Ak aj chladiče tak mám martech fan 80mm 4 kusi.
Doska : mcp61pm-am rev 1.0a

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Chladiče

#11 Příspěvek od Čarls »

Oj takže vyresetuj bios to jest propojka na ZD dle manualu nebo na chvíli vyndej baterku a vyreseteuje se pak zkus spustit
a dostaneš se do biosu to je poslední pokus o zachranu

Jinak pokud jsi opravdu dělal ten psí pokus s procákem tak tipuji žes něco odkecal to jest ZD, procák nebo paměti
ty jsou docela blízko procáku Toto se takto nedělá
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#12 Příspěvek od GreenMan »

A vybrať baterku pod napetím alebo odpojiť zdroj ?

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#13 Příspěvek od GreenMan »

OK vybral som baterku a chladiče sa točia :happy: :happy: :happy: :happy: :D :ohno: Ale zatial sa ešte nič na monitore nezobrazilo

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiče

#14 Příspěvek od Pavuk29 »

GreenMan píše:A vybrať baterku pod napetím alebo odpojiť zdroj ?
NIKDY nerob s pocitacom nic pod napatim. Mozes ublizit sebe alebo pocitacu.
Staci odpojit zo zasuvky.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

GreenMan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 16:28

Re: Chladiče

#15 Příspěvek od GreenMan »

OK ale reštartoval som ho a už zase nič nejde iba chladiče skrine napojené na zdroj. Mám aj tester do PCI slotu
mohol by pomôcť ?

Odpovědět