Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zamrznutí

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#16 Příspěvek od MrFruty »

Aktualizoval jsem to,co bylo zastaralé,tedy USB porty,Intel Chipset a LCD monitor,ovšem teď je to nejen že už to nehodí chybu programu ale rovnou to zamrzne,ale dokonce je zasekanej a opomalenej...Zda by pak nebyl lepší reinstal systému a vše od znova ...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí

#17 Příspěvek od Rudy »

Otázka je, zda jste instaloval správné ovladače. Reinsta pomoci může, ale nemusí v případě, že jde o hw problém. Zkuste obnovu systému k datu, kdy korektně fungoval.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#18 Příspěvek od MrFruty »

USB porty jsem aktualizoval přes správce zařízení a zbytek přímo na stránkách výrobce,instalačky byli podepsány od Lenovo (bývalí IBM) ..Těžko říct,od minulého postu jsem ntb restartoval jak zamrzl,a chová se zas jinak,chvílema jde skvěle,a chvílema se seká.Občas nehodí chybu ani nezamrzne.Nechal bych tomu volný průběh,kdyžtak dám vědět,ale nechám to na Vás .

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí

#19 Příspěvek od Rudy »

Obnovou systému nic nezkazíte, jen se odregistrují aplikace, instalované po datu bodu obnovy. Ty bude třeba přeinstalovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#20 Příspěvek od MrFruty »

Ale co mi dělá starost je Neznámé zařízení
připojené k Intel(R) 82801DBM LPC Interface Controller - 24CC
Googloval jsem,nainstaloval jsem ovladač,ale pořád je "neznámé" ...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí

#21 Příspěvek od Rudy »

Patrně to bude součást chipsetu. Pokud máte kompletní ovladače intel k chipsetu, měl by se nainstalovat. Pokud vám do současnosti nechyběl, neměl by být původcem problému.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#22 Příspěvek od MrFruty »

Je možné,že je to zdrojem sekání,tehdy když jsem na něj hledal driver tak mi to nepomohlo,nechal jsem to být.Před novým HDD jsem ho neznámí neměl...Už asi 15 minut googluju,a co čtu,nejsem sám co ho má neznámí,ovladač mi nepomohl,a to jsem našel přímo ovladač na něj...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí

#23 Příspěvek od Rudy »

Patrně to nebyl ten správný ovladač. Jinak by musel hw poznat a zavést do systému.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#24 Příspěvek od MrFruty »

Máte pravdu,nebyl...Na jednom anglickém foře jsem vyhledal stejný problém se stejným ntb,jedná se o zařízení "Atmel TPM" ...Restartuju ntb a dám vědět.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí

#25 Příspěvek od Rudy »

OK.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#26 Příspěvek od MrFruty »

Tak nic,chyba či zamrznutí se neopravila a stejně mi příjde "opomalený" co jsem se nezmínil,kontrolka která ukazuje zatížení ráda svítí nonstop,a zamrznutí se projevuje tak,že když se zasekne daný program a stačí hodit chybu s popisem 000000,tak počítač už zamrzává,dnes se mi podařilo na poslední chvíli program přes správce úloh vypnout a bez problému rozmrzl,po tom co jsem ho vypl se mi tu asi 20x ozval zvuk který označuje chybu....

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Zamrznutí

#27 Příspěvek od Čarls »

Jděte na stránky výrobce a nainstalujte jen ovladače od něj aktualizujte bios ze stránek výrobce NTB
vypadá to že po výměně disku jej bios řadně nerozpozná Občas se toto stává
Zkontrolujte teploty v NTB přes AIDa 64 nebo HVmonitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Dejte sem přesné označení vyrobce NTB typ Jedná se o tento ??
http://support.lenovo.com/en_US/detail. ... MIGR-55386
Jaký systém používáte ?? Na tyhle sestavě pokud je 1 Gb ram spolehlivě bude běhat jen XP nebo vista nebo 7 -32 bit
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#28 Příspěvek od MrFruty »

BIOS jsem udpatoval,při aktualizaci jsem to po mě vyžádalo abych ntb vytáhl z napájení,aktualizoval se a vypl.Jenže já nevím,zda se vypl že se update BIOSu dokončil,nebo umřela baterka.Nicméně chtěl jsem se podívat do BIOSU,a když se do něj chci dostat,notebook zamrzne,což nepotěší.Možná kdybych déle počkal tak se načte.Ovladače ze stránky výrobce (tu co jste mi posílal) jsem stahoval.Zamrzávání to ovšem nevyřešilo ale příjde mi poněkud ntb rychlejší a méně zasekaný a to zcela znatelně.Systém mám Windows XP Home Edition SP3 .
Obrázek

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Zamrznutí

#29 Příspěvek od Čarls »

Teploty bych řek na NTB docela vcajku bude to chtít vyresetovat bios po update do biosu by jste se měl dostat bez problémů
Vytáhnout z napájení co je to za blbost u update biosu se nesmí přerušit napájení to vam hlasilo že je baterka nabitá co

Udělejte znova fleš biosu nepřerušit napájení a po proběhlém updatu se Pc vypne ne do režimu spánku a pak znova zapne vleze do biosu a nastaví na výchozí nastavení poslední založka uloží a pak by mělo být vše v pořádku
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Re: Zamrznutí

#30 Příspěvek od MrFruty »

Moje chyba,dělal jsem nesmysli...BIOS update se zdařil,nicméně zazrmzávání to neopravilo,pouze zrychlilo ntb .

Odpovědět