Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Padání obrazu - černá obrazovka.

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Buriza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2011 08:18

Padání obrazu - černá obrazovka.

#1 Příspěvek od Buriza »

Dobrý den.
Mám základní desku Asus M2N-E s grafickou kartou Radeon X1950 pro.
Já osobně PC hry moc nehraji, ale syn ano a co se nám stává je, že při hraní novějších her, hra funguje bez problémů cca 10-15 minut a pak najednou zničehonic zmizí obraz a monitor se chová jako kdyby byl vypnutý. Na Windows 7 dokonce po tomhle Windows 7 odešly, a po přihlášení naskočila rovnou černá obrazovka jako kdyby to spadlo.
Zkoušel jsem to otestovat na hrách od známých, například World Of Warcraft nám jede bez problémů, ale když sem zkoušel například Gothic 3, Mass Effect a The Sims 3 pokaždé mi to po těch cca 10-15 minutách spadne.
Jaké jsou možná řešení problému? Zkoušel jsem zatím u každé hry stáhnout detaily a rozlišení na minimum, zapnout windowed mode, což jsem našel na jednou foru, ale to absolutně nepomohlo.

Díky za radu.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Nemáte v PC něco přetaktováno?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Buriza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2011 08:18

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#3 Příspěvek od Buriza »

No...Když dám v BIOSu Load Default Settings, tak by to mělo zrušit i eventuální přetaktování, ne?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#4 Příspěvek od Rudy »

Ano, ale pouze přetaktování CPU. Co se týká gr. karty (pokud je přetaktována) má na to zpravidla vlastní soft. Bývá součástí ovladačů.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Buriza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2011 08:18

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#5 Příspěvek od Buriza »

Dobře, zkusím se podívat do toho Catalystu.

EDIT: Nemám, všechny hodnoty jsou na minimu.

Uživatelský avatar
Alidaris
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 166
Registrován: 05 pro 2010 16:48
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#6 Příspěvek od Alidaris »

Zdravim, ja mam rovnaky problem, rozdiel je ze mne to robi vsade.. skusil som znizit jas obrazu zo 100% na 80% a uz to je v pohode, ja mam ale nataktovanu grafiku mozno to je dovod :) kazdopadne za pokus nic nedate :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#7 Příspěvek od Rudy »

Radu od Alidarise také zkuste. Pokud by nepomohla, nainstalujte Speedfan: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... /speedfan/ a otestujte teploty komponent. Neměly by trvale překračovat 65°C.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Buriza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2011 08:18

Re: Padání obrazu - černá obrazovka.

#8 Příspěvek od Buriza »

Moc děkuji za radu se snížením jasu, zkusil sem a zatím po 50 minutách nic nespadlo nestalo se. Na teploty jsem koukal, jsou mírně vyšší, ale to se prý zrovna u této graf. karty často stává. Zkusím to ještě co to vydrží, ale moc děkuji za radu, vypadá to že to pojede :)

Zamčeno