Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BOOTMGR is compressed

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
tatycz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2011 13:02

BOOTMGR is compressed

#1 Příspěvek od tatycz »

Ahoj mam takovej problem,vcera jsem zaskrtl ve vlastnostech disku C: polozku ,,kompimovat jednotku a setrit tak misto na disku,, v domneni ze mi to nejak usetri misto na disku.Bohuzel mam vsak na disku sve windows 7.Problem se zjevil az dnes rano kdyz jsem chtel zapnout PC a nabehlo mi jen ,,BOOTMGR is compressed Pres Ctrl+Alt+Del to restart,, Po restartu nabehne akorat ta sama cerna obrazovka.Nedostanu se ani do nouzoveho rezimu.Docetl jsem se ze staci dat DVD s windows.Ja jsem ale to svoje pri stehovani nekde vytratil.Udelal jsem si tedy na jinem PC s Win7 opravny disk.Ale DVD nejspis poznalo ze neni na muj pc :(...pri bootovani z dvd se dostanu az na obrazovku s Moznostmi obnoveni systemu,kde zvolim win7 dam dalsi a skoci tabulka :,,Tato verze moznosti obnoveni systemu neni kompatibilni s verzi systemu Windows......,, Zalohovany system nemam ale kdyz zvolim obnoveni podle drive zvolene bitove kopie systemu dostanu se k prikazovemu radku.Na internetu jsem nasel,ze pro obnoveni mam zadat do prikazoveho radku :
expand bootmgr temp
attrib bootmgr -s -r -h
del bootmgr
ren temp bootmgr
attrib bootmgr -a +s +r +h

Nepomohlo to.Pak jsem jeste nasel ze mam zadat : copy G:\bootmgr C:bootmgr
bootrec.exe/fixboot
bootrec.exe/fixmbr
nicmene taky nepomohlo:(
Nasel jsem take ze nejjednodussi je vyndat harddisk,pripojit na jiny PC a jednoduse tam tu kompresi zase odskrtout jak bylo puvodne.Ale muj harddisk ma opravdu netipicke koncovky a netusim jak to zapojit jinam.
Poradte prosim jsem uz zoufaly :(
predem dekuji Taty

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BOOTMGR is compressed

#2 Příspěvek od MiliNess »

Pokud ten komprimovaný boot manager smažeš a pak tam znovu nakopíruješ nový, už nemůže být boot manager komprimovaný a systém musí naběhnout.
Jak je disk rozdělen? Kopíruješ bootmgr do správného svazku? Je ten správný oddíl nastaven jako aktivní?
Nejlepší by bylo, kdybys vypálil Hirens Boot CD, spustil Mini Windows XP a pak bychom pokračovali v grafickém prostředí.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

tatycz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2011 13:02

Re: BOOTMGR is compressed

#3 Příspěvek od tatycz »

Tak jsem zjistil ze po tech mych pokusech v prikazovem radku co jsem psal drive my to uz nepise BOOTMGR is compressed ale BOOTMGR is missing....
System win7 mam na C:
DVD disk mam jako disk G:
Harddisk mam rozdelen na 4 disky,bylo to tak od me koupi.Pricemz mam system na 100% na C:
kdyz napisu do prikazoveho radku:
copy G:\bootmgr C:bootmgr
bootrec.exe/fixboot
bootrec.exe/fixmbr
napise to poprve ze zkopirovano a pote dvakrat ze operace byla uspesne provedena nebo tak nejak.Dam restart a naskoci BOOTMGR is missing
V biosu se moc nevyznam,takze nevim jestli je svazek aktivni :( a co se tyce toho programu co jsi mi radil...mam vypaleno ale nvm co s tim :(
jinak jsi psal neco s win xp,jen aby nedoslo k mylce ja mam win7.
Diky za pomoc Taty

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BOOTMGR is compressed

#4 Příspěvek od MiliNess »

1)Po nabootování z Recovery Disku může systémový svazek dostat jiné písmeno než C
2)Může to být uspořádáno tak, že BCD soubor a bootmgr jsou na jednom svazku (systémový svazek) a adresář Windows na druhém (zaváděcí, spouštěcí svazek)

Když už nechceš ten Hirens Boot CD, tak se v příkazovém řádku Recovery Disku přepínej postupně na všechny disky, pomocí DIR si nech vypsat obsah kořenového adresáře a hledej složku se jménem BOOT.
Do kořene tohoto disku pak zkopíruj bootmgr.

Můžeš taky použít nástroj diskpart, který též spustíš v příkazovém řádku.
list disk - vypíše pevné disky
select disk X - vybereš disk s instalací Windows (X je číslo pevného disku - 0, 1 atd.)
list volume - vypíše svazky na vybraném disku (tam uvidíš, který svazek je systémový a který je zaváděcí)
bootmgr patří na systémový svazek (jeden svazek může být jak systémový, tak zaváděcí)
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Zamčeno