Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

notebook a wi-fi

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

notebook a wi-fi

#1 Příspěvek od 225678945 »

Dobrý den. Doma mám vytvořenou domácí síť a na notebooku se připojuji k internetu přes wi-fi. Můj router poskytuje standartní IEEE 802.11b/g/n, i notebook mi podporuje všechny typy sítí. Přesto mi signál wi-fi běží na síti typu g a běží poměrně pomalu. Chtěl bych se zeptat, zda by nešlo nějak přepnou síť na typ n a pokud je to možné, jak bych to mohl udělat.

Předem děkuji za odpověď.
Cuius panem edo, illius carmina edo

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: notebook a wi-fi

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,
co znamena pomaly?
Ak chcete nkovu siet, nastavte na routri, aby robil iba nkovu siet - potom notebook nebude mat na vyber.
Obrázek

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: notebook a wi-fi

#3 Příspěvek od 225678945 »

na stolním počítači (od routeru přes kabel) mi běží internet okolo 2 Mbit/s a rychlost stahování je okolo 250 kB/s a na notebooku mám rychlost cca 300 kB/s a rychlost stahování jen 24 kB/s.

Jinak už jsem zkusil přepnout jen na tu n síť a notebook se nechtěl připojit na tuto síť, takže problém bude asi v tom, že notebook tuto síť nezvládne i když v popisu mám že by jí zvládnout měl. V notebooku to asi nějak přepnout nejde, že?!
Cuius panem edo, illius carmina edo

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: notebook a wi-fi

#4 Příspěvek od sudanec »

Ak ju nezvladne a ma ju sietovka v parametroch, tak ju reklamujte.
Gckova wifi ma teoreticku rychlost 54 Mbps, v praxi je to necela polovica, teda nech 26Mbps, co je nejake ~3MBps. Nerozumiem, ze na ntb mate rychlost 300 kBps a rychlost stahovnia 24 kBps - co je tych 300 a co je tych 24?
Obrázek

Zamčeno