Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Mirosun
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2010 18:24

VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#1 Příspěvek od Mirosun »

Zdravím. Obracím se na vás s přáním, že mi pomůže vyřešit problém, jejž poprvé v životě nevím, jak řešit. Onen problém začal již před třemi lety zpět. Pc se často nechtělo nastartovat, prostě se nenávratně kouslo či při startu pískalo. Problém musí být na sběrnici a grafické kartě, neboť počítač stále běžel, avšak monitor již ne. Většinou se mi podařilo na pátý pokus pc zapnout zcela v pořádku a počítač už jel bez problémů. Tyto problémy se vyskytovali v pravidelných periodách po půl roce, kdy jeden půlrok jel bez problému, druhý se takhle sekal. Nikdy jsem to nedokázal vyřešit.
Dnes sem zapnul pc normálně, ale nechtělo se spustit. Po nějakém čase jsem zjistil, že je chyba v souboru \windows\system 32\c_852.nls, který je poškozený. Chtěl jsem ho přes konzoli nahradit novým souborem či opravit/přeinstalovat windows, ale při načítaní instalačního cd se objeví (pokud se mi na desátý pokus vůbec inicializace spustí), že soubor VGA.sys je poškozen. A největší starosti mi dělá fakt, že nemůžu spustit ani linux z live cd. Prostě nespustím, snaha je, ale vždy se pc bud sekne, anebo přestane, anebo nahlásí chybu. Pro doplnění dodávám infomaci, že mám windows xp. Děkuji za jakoukoli pomoc, neb si vážně nevím rady.
Ps: Těd mi tam naskočila hláška, že je na základní desce vir. Proto se obracím zde na viry.cz

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#2 Příspěvek od Rudy »

Těd mi tam naskočila hláška, že je na základní desce vir.


V čem vám ta hlaška naskočila? Tvrdíte, že systém nelze spustit. Bylo to hláška biosu?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Mirosun
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2010 18:24

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#3 Příspěvek od Mirosun »

Ono je to hodně pofidérní, poněvadž se při každém zapnutí stane vždy něco jiného. Někdy se zapne kontrola disku (bez výsledku), někdy pouhé obdélníčky a prostě stále nové věci. A jednou se objevila i ona hláška biosu (zanedlouho však zmizela, psalo se v ní cosi virus on guard, více jsem ji již neviděl)
Zkusil jsem druhé instalační CD a při něm mi naskočila modrá smrt.
Kdybych měl doma více grafických karet, zkusil bych tu svou vyměnit a hned bych viděl, zdali je v ní kámen úrazu. Bohužel já ji nemám a ani momentálně nevím o nikom, kdo by jí měl k dispozici.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#4 Příspěvek od Rudy »

Tak jinak. Pokud se dostanete do systému (stačí do nouzového režimu), dejte log z RSIT: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=105895 .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Mirosun
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2010 18:24

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#5 Příspěvek od Mirosun »

Bohužel se do systému ani přes nouzový režim nedostanu. Ani přes poslední známou konfiguraci. Nemůžu nainstalovat ani nový systém, kde bych log z RSIT spustil. Ani linux. Aktivní je pouze Bios, žádný jiný funkční systém již ne. Při spuštění nouzového režimu (je docela těžké se do okna pro výběr možností dostat, z drtivé části se počítač sekne a pípá nepříjemným zvukem) mi právě naskočila ona hláška s poškozeným c_852.nls

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#6 Příspěvek od Rudy »

Opravu systému zkusit můžete? Pokud ano, pokuste se o ni.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Mirosun
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2010 18:24

Re: VGA.sys a c_852.nls - vážný problém

#7 Příspěvek od Mirosun »

To byla první věc, kterou jsem zkoušel. Bohužel neúspěšně. Při načítání instalačního disku mi to hodilo jednou chybu s VGA.sys podruhé byla modrá smrt.
Pro zajímavost, zkusil jsem vyměnit grafickou kartu za jednu ještě starší. Výsledek byl takový, že Pc nefunkční s teoreticky dobrou kartou se nechtělo spustit vůbec. Monitor vůbec nenaběhl a pc nonstop pískal, jak pískaval i za původní karty. A pc staré, ale funkční, s teoreticky špatnou kartou (tedy té z toho nefunkčního) jede bez problému. Tudíž asi problém v kartě nebude.

Zamčeno