Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

zmena cpu

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
saiyan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 158
Registrován: 03 lis 2008 16:29

zmena cpu

#1 Příspěvek od saiyan »

zdravím. vedel by mi niekto poradiť,aký procesor by bol pre môj comp vhodný..? chcel by som vymeniť môj AMD SEMPRON@ 1266MHz za iný,lebo sa mi zmenili nároky :) a je nedostačujúci. Teda nejaký z bazára by stačil,ale neviem aký by mi pasoval.
Základná doska:
nVidia nForce EPOX EP-8RDA
Chipset:
nVidia nForce2 Ultra400
SSDD

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena cpu

#2 Příspěvek od Rudy »

Vaše deska je kompatibilní se všemi procesory typu AMD Duron, AMD Athlon a AMD AthlonXP (socket A). Budete se muset po nich poohlédnout v nějakém bazaru, nebo internetové aukci. Ani jeden z nich se již nevyrábí, ani nedodává.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

saiyan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 158
Registrován: 03 lis 2008 16:29

Re: zmena cpu

#3 Příspěvek od saiyan »

To som si mohol myslieť,že sa nevyrábajú,ale stačí mi nejaký z bazára. Potrebujem vymeniť moje súčasné AMD,lebo sa mi troška zmenili herné nároky :D a miesto predpísaných 1266 MHz pracuje na vyše 1500 a neviem to zmeniť ani v biose. Zatiaľ s cpu nemám problém (mrznutie,reštartovanie systému) ale nebudem čakať,až sa vyskytne. Vďaka
SSDD

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena cpu

#4 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

saiyan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 158
Registrován: 03 lis 2008 16:29

Re: zmena cpu

#5 Příspěvek od saiyan »

Len pre príklad, bude mi sedieť na základ.dosku AMD Athlon64 3500+, 2,2Ghz, 512kb cache, ak má socket 939, alebo musím presne dopasovať socket A?
SSDD

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118243
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena cpu

#6 Příspěvek od Rudy »

saiyan píše:Len pre príklad, bude mi sedieť na základ.dosku AMD Athlon64 3500+, 2,2Ghz, 512kb cache, ak má socket 939, alebo musím presne dopasovať socket A?
Nebude. Do soketu A můžete osadit jen procesory, které jsou něj určeny.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

filip544
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 250
Registrován: 25 led 2011 19:14
Bydliště: Vesmír

Re: zmena cpu

#7 Příspěvek od filip544 »

Omlouvám se za vstup.

CPU do socket A je např. toto http://aukro.cz/procesor-amd-athlon-xp- ... 63847.html

Zamčeno