Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

HDD v novém PC nenačte obsah

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#16 Příspěvek od Rudy »

Já v podstatě zkouším, co projde. Nemohu říci, co vám pomůže. Možná to, nebo ono a možná nic. Tohle je problém, který nelze předem odhadnout, jak dopadne. Já bych počkal, co provede partition wizard a pak bych zkusil tu Recuvu. Opravdu nevím, co pomůže. Někdy to jde jen přes placený SW a někdy vůbec ne. Nevíme přesně, co je na disku poškozeno.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Pedroso
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: 23 črc 2007 21:48

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#17 Příspěvek od Pedroso »

Tak jsem zkusil recuvu v normal modu (ne deepdive scan) a našla pouze toto (příloha). Zkusím ještě pokročilý režim, případně zpět minitool partition wizard.

Edit: hloubkový scan už toho našel mnohem více (alespoň podle průběžného stavu - ukazoval tisíce souborů, leč výpis nakonec tento. Otázka za zlatého bludišťáka - vrátit se k minitool partition wizardu a zkusit obnovu tam?
Přílohy
Recuva_normal.PNG
Recuva_normal.PNG (40 KiB) Zobrazeno 2629 x

Pedroso
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: 23 črc 2007 21:48

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#18 Příspěvek od Pedroso »

Rozumím a děkuji. Zítra zkusím pokračování. Koukám do editu předchozího postu se mi nepropsal výsledek recuvy v hloubkovém scanu, tak napravuji a přikládám zde.
Zítra zkusím laborovat s partition wizardem.
Přílohy
Recuva_hloubkovy.PNG
Recuva_hloubkovy.PNG (256.84 KiB) Zobrazeno 2627 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#19 Příspěvek od Rudy »

Zeleně označené jsou soubory, které by měly jít někam překopírovat. Jsou v pořádku. Ty červené ovšem jsou něčím přepsány a jejich záchrana tak bude problematická.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Pedroso
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: 23 črc 2007 21:48

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#20 Příspěvek od Pedroso »

Omlouvám se za odmlčení. Měl bych ještě dotaz, existuje nějaká možnost zjistit, zda byl disk před přehozením mezi počítači v MBR, nebo GPT? Aktuálně je v MBR (po té peripetii popisované dříve), ale nejsem si jist, zda původně nebyl v GPT... Hledal jsem na internetu, ale nacházím instrukce kterak formát převést, ale zda existuje výpis jeho předchozích stavů jsem nenašel (obádám se, že není - případně pokud existoval, tak v systému na předchozím PC, ale jistý si nejsem). Děkuji.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#21 Příspěvek od Rudy »

Obávám se, že neexistuje taková možnost.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7256
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: HDD v novém PC nenačte obsah

#22 Příspěvek od altrok »

Zdravím,

jak zjistit, zda je disk MBR nebo GPT? Správa disků nebo diskpart https://www.howtogeek.com/245610/how-to ... n-the-two/
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Odpovědět