Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avast + spyware terminator ?

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
paboz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2009 12:19

Avast + spyware terminator ?

#1 Příspěvek od paboz »

Zdravím.
Na pc dlouhodobě použivam avast žadne problemy s nim nemám.
Mužu současně využivat služeb Spywarw Terminator i s jeho rezidentnim štítem u avastu ho mám spuštěn ?? Mělo by to nějaké výhody nebo by to spiš přinesslo problem.
Krom avastu použivam advancedsystem care u něj využivam pravidelně denní sken občas pak spouštím reg cleaner.
aktualizace mam vyple z pochopitelných duvodu muj OS xp již mám 5 let za tu dobu jsem proved asi 3x reinstalaci.
Z vaších strnek jsem se loni dozvěděl o programu secunia PSI od té doby ho mám v uživatelské verzi mi piše v Pc nejsou žadne nezabezpečené programy.

Uživatelský avatar
suprrotka
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2010 14:49

Re: Avast + spyware terminator ?

#2 Příspěvek od suprrotka »

Nie je dobré mať spustenené na 1 PC dva rezidentné štíty, vzájomne si môžu konkurovať a hádať sa, čo Ti môže spomaľovať PC. :boxed: :turned:

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avast + spyware terminator ?

#3 Příspěvek od motji »

Hezké odpoledne :)
Myslím že Avast má tak slabý antispyware, že se s Terminátorem prát nebude :) , zrovna tahle kombinace je v pořádku. Pokud nemáte jiný firewall jak ten ve windows, ještě popřemýšlejte o nějakém, ten windowsácký je nedostačující.

Advanced system care je spíše pro pokročilé uživatele, kteří vědí, co jim chce smazat..
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

paboz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2009 12:19

Re: Avast + spyware terminator ?

#4 Příspěvek od paboz »

Dík Motji za tvuj názor.

Jaky firewall bys doporučil(a) mam jen ten klasicky
stim advanced systemem jsi mě zaskočil(a) že je pro pokročilé za toho se vžadném připadě nepovažuji po denní skenu dam pouze opravit asi už dva roky a nepozoruji že bych stím něco smastil.

A u toho terminatora mysliš že bych mohl mět spuštěny i ten rezidentní štít ?

Tedkom nevím jestli jsem použil dobré oslovení jestli nahodou nejsi slečna tak jsem přidal zavorky.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avast + spyware terminator ?

#5 Příspěvek od motji »

Jsem už paní :D , ale to je jedno :) .

Pokud jsi chtěl Spyware Terminátora jen na občasný sken bez rezidentního štítu, doporučila bych Ti spíše SAS -superantispyware, má výbornou detekci.
K Avastu můžeš Spyware Terminátora používat s rezidentním štítem, ten v avastu je slabý, neměli by se prát. Pokud by Ti začal zpomalovat počítač nebo zamrzat, vypnul bys ho.

Otázka je, jestli budeš umět jeho rezidentní šttít používat. Když se Tě zeptá, jestli povolit - zakázat v registrech, budeš vědět, co s tím? Vyzkoušej ho a uvidíš. Já osobně jsem tomu jako počítačový laik nerozuměla a to věčné ptaní mě znervoznovalo :D ,teď už bych si věděla rady, ale nepoužívám ho.

Z firewallů bych Ti po vlastních zkušenostech doporučila Zone alarm. Je sice v angličtině, ale velice jednoduchý. Můžeš si projít sekci firewally a podívat se, který by Ti vyhovoval. Mezi ty jednodušší patří i Pc tools firewall, zde hodně doporučujeme Comodo a Kerio. (tyto dva mě osobně moc nesedli, ale jsou v češtině)

Advanced system care jsem měla na počítači asi 2hodiny :D . On nebude špatný, ale dělá už docela velkou čistku v registrech a občas bohužel smaže i to co nemá, a pak to logicky chybí. Už si nepamatuji, jestli dělá i zálohu registrů, z které by se případně smazané klíče daly obnovit. Proto ho doporučujeme spíše pro pokročilé uživatele.
(Navíc firma, která tento program vlastní, se nechová zrovna košer, proto už z morálního hlediska ho moc nedoporučuji)

Na čištění registrů a balastu z počítače zde doporučujeme CCleaner. Nikdy se mi nestalo, že by smazal něco, co neměl. Sice nesmaže všechno (což ostatně žádný program), ale můžu ho opravdu doporučit každému uživateli :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Odpovědět