Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Sandbox

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Sandbox

#1 Příspěvek od petr_2 »

Hezký den všem
chtěl jsem poprosit o radu, zda někdo nepoužíváte nějaké, pokud možno, volně dostupné řešení sandboxu pro w10 Home , které by umožnilo v něm automaticky spouštět webový prohlížeč a současně bylo nezávislé na antivirovém řešení (používám Kaspersky, který ho myslím v této podobě nemá, ale nechce se mi ho měnit). Ideální řešení bývalo sandboxie, ale nevím jak to s ním aktuálně vypadá po přechodu na opensource.

Předem děkuji za rady a doporučení

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Sandbox

#2 Příspěvek od j3šť3r »

Dobry den.

Jsem take uzivatel Sandboxie. Nebojim se ten software pouzivat dal, jen budu sledovat, co se kolem toho bude dit.
Vypada to, ze firma Sophos se rozhodla ukoncit vyvoj SB. Nastesti ho uvolnili jako open source. Vzhledem k popularite SB se nebojim, ze se nekdo do dalsiho vyvoje nepusti. Bohuzel to prislo docela rychle (i kdyz Sophos oznamil, ze k necemu takovemu dojde), tak je kolem toho zatim pekny chaos.

Trochu mi to pripomina situaci s True Cryptem. Ten byl sice open source (i kdyz s vlastni licenci) uz od zacatku, ale oficialni vyvoj skoncil prakticky ze dne na den. Nejakou dobu bylo dokonce jmeno True Cryptu zneuzivano k distribuci skodlivych programu. Netrvalo dlouho a na zaklade TC vznikl dnes bezne pouzivany Vera Crypt. V pripade SB ocekavam podobny vyvoj.

Tak to shrnu: Nebal bych se pouzivat jeste nejakou dobu oficialni verze a casem prejit na neco, co se z toho vyklube. Jen bych se mel napozoru pred kdejakou novou verzi, hrozi prave zneuziti znacny k nekalym ucelum.
V pripade, ze trvate na nejake nahrade SB zdarma uz nyni, tak mam dobre zkusenosti se sandboxem, ktery je soucasti firewallu Comodo. Jen neni tak pohodlny k pouzivani jako SB.

petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Re: Sandbox

#3 Příspěvek od petr_2 »

Děkuji za odpověď,

momentálně mám 5.33.3 ve W10 a kromě toho, že při spuštění prohlížeče otravuje s potvrzením na řízení uživatelských účtů snad funguje jak má, uvidíme

Hezký den

Odpovědět