Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Windows 10 verzia.

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

Windows 10 verzia.

#1 Příspěvek od Sudoku33 »

Dobrý večer, ako vieme, zajtra (14.1.2020) končí starý dobrý Windows 7. Mám otázku ohľadom Windows 10. Mám možnosť zakúpiť Windows 10 (MAR) verziu, niekde som čítal že je to len na repasované počítače. Avšak môj počítač nie je repasovaný ale tak zoskladaný, či to bude fungovať a nebude to robiť neplechu. (MAR) verzia je lacnejšia :)


(Poprípade aký je medzi nimi rozdieľ)
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 verzia.

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Na PC s Win 7 by měl Win 10 fungovat bez rozdílu verzí za předpokladu, že jsou k dispozic ovladače hardwaru pro Win 10.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 10 verzia.

#3 Příspěvek od Sudoku33 »

Supr. Ešte sa chcem spýtať, že na oficiálnej stránke MS sa dá stiahnuť Win 10, vraj sa dá aktivovať neskor a dovtedy používať “zadarmo”, je to pravda?
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7263
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Windows 10 verzia.

#4 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

aktivace Windows 10 probíhá i jinak než na co jsme byli zvyklí u Win7 a starších.

Doporučuji pro jistotu zazálohovat tvůj PC a následně provést upgrade na Windows 10 pomocí oficiální Microsoft utility Media Creation Tool, čímž se proaktivuje tvůj současný hardware vůči Microsoftu (tzv. digitální licence). Takto aktivovanou licenci následně ověříš přímo ve Windows 10: Start -> Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Aktivace.
Pokud tímto způsobem jednou proaktivuješ Windows 10, je licence platná i po kompletním přeinstalování (mluvíme o stejném hardwaru), takže následně klidně můžeš provést čistou instalaci Win 10 (nutno dodržet Home/Pro - u 32/64 bitu si nejsem jistý) např. z bootovací flashky, zatrhnout, v průběho instalace zatrhni, že nemáš licenční klíč a po připojení k internetu se systém sám proaktivuje.

https://www.bleepingcomputer.com/news/m ... heres-how/

Microsoft tuto informaci nikde oficiálně neuvádí, ale je zatím stále funkční. Nikdo netušíme, kdy tato možnost bude ukončena. Z tohoto důvodu bych licenci na Win10 nekupoval.

Samozřejmě mluvím o legální licenci Win7.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 10 verzia.

#5 Příspěvek od Sudoku33 »

Ďakujem za pomoc chalani. Avšak je tu jeden problém. Inovoval som na systém Windows 10, chcel som Windows 10 Pro (Nebol aktivovaný, chcel som vyskúšať ako pôjde aktivácia do budúcna, idem kupovať digitálny kľúč.) a vyhodilo mi okno že môj Windows 10 je aktivovaný, ale verzia 10 Home. Tak som preinštaloval na Home, dal som že nemám licenčný kľúč a automaticky po pripojení k internetu mi vyhodil Windows 10 Home že je aktivovaný. Cez Vbscript som skontroloval či je to môj CD kľúč, ale nie je. Skúšal som ho aj overiť cez CMD, a vyhodilo mi to že je to Retail. Všade mi v PC píše že je to aktivované. Taktiež som skúšal overiť ten "cd kľúč" čo mi vyhodilo, a zistil som že nie som jediný komu sa to stalo.

Pokúšal som sa CD kľúč odstrániť. Odstráni sa, avšak po tom, čo chcem znovu aktivovať (chcem druhý kľúč) Tak mi automaticky hodí tento. Nechcem mať s nikým ani s ničím dočinenia, chcem mať svôj CD kľúč a bojím sa že to nepôjde zmeniť. Bol by som vďačný za každú pomoc :)

(MS Creation tool bol normálne stiahnutý z MS stránky)


- edit

Skúšal som to aj na mojom notebooku, ktorý som kupoval pred pól rokom, a taktiež sa ten CD kľúč našiel na google, našiel som aj menšie vysvetlenie, len neviem či je pravdivé.

- everyone who upgraded from Windows 7/8 to Windows 10 have been issued the same generic key.

- If you are upgrading Windows 7/8 to Windows 10, then you won't get a new key as MS has decided not to issue new keys for upgrades. So your Windows 10 copy will be tied to the hardware id (mostly motherboard).
- Clean installation will activate only in the same PC that you used to perform the upgrade from Windows 7/8 to Windows 10 using a genuine key.
- If you want to change hardware, then you would have to call MS phone support and they will move your Windows 10 key to the new hardware id.
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 verzia.

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač. Tento problém by vám měla vyřešit tech. podpora MS.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět