Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

IP Adresa

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

IP Adresa

#1 Příspěvek od Sudoku33 »

Dobrý deň. Je to skôr rada a prosba o pomoc, ale aj zaujímavosť, poprípade diskusia.

Moje otázky:

1. Čo vie človek vyčítať z IP Adresy (Smrteľník alebo Hacker)
2. Ja som si pozeral svoju IP Adresu cez web www. ip8 .com a hodilo mi to krajinu kde žijem, ale hlavné mesto. Presnejšie miesto a názov providera od koho mám internet. Bývam od hlavného mesta na niekoľko stoviek KM. To znamená že, keď som aj na stránkach ako Facebook, Google, Twitter. Alebo stránky ktoré obsahujú cookies ktoré zhromažďujú dáta tak oni vidia moju IP Adresu, ale nevidia moje presné bydlisko, iba miesto toho providera?

3. Keby sa podarí hackerovi získať IP Adresu. Ako s ňou vie naložiť? V každom PC používam Antivírusy + Malwarebytes a AdWare cleaner, čístím PC po každej návšteve internetu. Ale keby hej, vie mi uškodiť, alebo on nájsť moje pravé bydlisko, meno, rodné číslo.

4. Či je pravda že len provider vie moju presnú Adresu, Meno, rodné číslo. Keďže kvôli zmluve keď som si predplatil internet. A on ich nemôže poskytovať nikomu inému, len Polícií SR, alebo ľudí čo na to majú právo zo zákona.

Prepáčťe že som sa tak rozpísal, ale naozaj ma zaujíma táto téma a chcem sa cítiť na Internete čo najbezpečnejšie. Mám dojem že Internet je čoraz väčšie a väčšie zlo :(
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118270
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: IP Adresa

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdarvím!
Pomocí speciální stránky (třeba whois.com) lze přečíst Zemi, kde žijete, poskytovatele a další údaje. Posílám vám to do SZ, abychm to nezveřejňovali. Toto může udělat každý.
Existují IP scannery, které případnému útočníkovi prozradí IP adresu. Útoků je mnnoho druhů a k některým není třeba ani znát IP adresu. útočník např prolamuje zabezpečení PC, nebo serveru, nebo webové stránky.
Provider ví vaší sdresu, případně další údaje jen tehdy, pokud mu je sdělíte (např. ve smlouvě o připojení k internetu).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

Re: IP Adresa

#3 Příspěvek od Sudoku33 »

Aha, fíha, popravde to vyhodilo konkurenčnú firmu dodávateľa a inú IP, ale ja ako bežný smrteľník som z toho nevedel nič vyčítať, je to mesto odomňa na stovky KM, takže môžem byť pokojný, mám ako tak “krytie” že nevie každý kto som? Teda okrem Polície a poskytovateľa samozrejme. Na temný/dark web nechodím ani nič, ale rád si čítam Reddit alebo správy na internete tak aspoň nech tak :D
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118270
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: IP Adresa

#4 Příspěvek od Rudy »

Ano, tak to je. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Sudoku33
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2019 20:36
Bydliště: Slovensko

Re: IP Adresa

#5 Příspěvek od Sudoku33 »

Wow, to ste ma upokojili Rudy. Popravde keď som bol mladší som sa veľmi bál že čo všetko na mňa môžu cez IP Adresu vytiahnuť, ale takto si maximálne môžu "Políbit šos :D .

Poprípade keď som fakt paranoidný, tak sa oplatí VPN? Alebo pre bežného smrtelníka ako ja čo v domácnosti PC využíva na Youtube, Recepty, Reddit a fakt iba portály kde sú noviny a mail je to zbytočné? :roll:
PC: Intel Core i5-11600k (3,9GHz)
16GB DDR4 Ram
120GB SSD Kingston + 1TB WD Blue
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 12G OC
Windows 10 Pro

Som jednoduchý človek ktorý má rád techniku a prírodu :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118270
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: IP Adresa

#6 Příspěvek od Rudy »

IP adresa jen určuje místo, kam putují data. Je jedinečná a tudíž data nemohou putovat někam jinam. O to se stará TCP/IP protokol. Tohle ale už přesahuje raámec našeho fóra. Přesto se do PC dá prolomit mnoha různými způsoby a krást data, nebo si zjišťovat jiné údaje o uživateli.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: IP Adresa

#7 Příspěvek od altrok »

Zdravím,

máš veřejnou IP adresu?

Ikdybys měl, tak mě nenapadá způsob, jak tě jednoznačně identifikovat (nebo lokalizovat) pouze na základě znalosti tvé IP adresy (bez informací od poskytovatele apod). Pokud máš něco proroutované do internetu, tak docela poslouží vyhledávač typu shodan(.)io a některé takové zařízení by na tebe mohlo něco zajímavého prásknout. Víc bych tě z pohledu útočníka dokázal identifikovat, pokud bych se dostal do některého z tvých účtů nedej bože mailu. Toť můj názor.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: IP Adresa

#8 Příspěvek od Diallix »

Dovolte mi, aby som zareagoval.

Ked pisem botnety vychadzam z toho, ze utocnik ma dynamicku IP. Preto prisposobujem klienta, inak v hierarchii Cient-Server tak, ze klient odosiela serveru aktualnu adresu na ktoru sa moze napojit. V realnom case je mozne sa pripojit len raz, ale staci to. Inak osobne, ak nestiahnete neakeho vira, tak ip adresa, zobrazena, routruje medzi routrami cez ktoru je prepinana. Teda, zobrazuje sa posledne pripojenie routra. Cez telekom. sluzbu je mozne dohladat zbytok, ak nebola pouzita verejna IP alebo pouzity proksy server, ktory to presmeroval cez Juznu Karolinu
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Odpovědět