Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

InSpectre

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Viruskill
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 938
Registrován: 23 bře 2014 17:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

InSpectre

#1 Příspěvek od Viruskill »

Zdravím,

navrhněte mi obranu. Děkuji.

Pavel Šimon
Přílohy
InSpectre.jpg
InSpectre.jpg (43.83 KiB) Zobrazeno 1760 x
Jsem zapojen do systému BOINC.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118200
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: InSpectre

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tohle jste nainstaloval, či si to do PC odněkud něchtěně natáhl? Proti těmto problémům (zranitelnost hardwaru) není jiná ochrana, nežli aktuální ovladače.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Viruskill
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 938
Registrován: 23 bře 2014 17:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: InSpectre

#3 Příspěvek od Viruskill »

Zdravím,

to jsem si zvolil, stáhl a nainstaloval. Pak jsem si to spustil. Mám XP Home 32 bit. Děkuji.

Pavel Šimon
Jsem zapojen do systému BOINC.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118200
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: InSpectre

#4 Příspěvek od Rudy »

Viruskill píše:Zdravím,

to jsem si zvolil, stáhl a nainstaloval. Pak jsem si to spustil. Mám XP Home 32 bit. Děkuji.

Pavel Šimon
Jak píši výše:
Rudy píše:Proti těmto problémům (zranitelnost hardwaru) není jiná ochrana, nežli aktuální ovladače.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: InSpectre

#5 Příspěvek od Vrtule »

Microsoft vydal aktualizaci řešící problémy Meltdown a Spectre, ale myslím, že už se asi neobtěžovali s WIndows XP (ne pro domácí zákazníky, kde podpora skončila již dosti dávno). Každopádně, pokud pracujete pod administrátorským účtem, zneužití těchto zranitelností nepřináší útočníkovi v podstatě nic, čeho by nemohl dosáhnout jinak.

Co se týče dopadu na výkon, ano, ty záplaty mají dopad na rychlost systémových volání, což v překladu znamená, že se projeví zejména u aplikací hodně pracujících s diskem či jinými zařízeními. U výpočetně náročných aplikací by k poklesu výkonu docházet nemělo.

Zas až tak bych se těchto zranitelností ale nebál. Napsat opravdu spolehlivě fungující exploit zneužívající Meltdown není zrovna triviální, u Spectre, pokud má její zneužití útočníkovi něco opravdu přinést, je to podle mě ještě o řád horší.

Uživatelský avatar
Viruskill
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 938
Registrován: 23 bře 2014 17:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: InSpectre

#6 Příspěvek od Viruskill »

Děkuji.
Jsem zapojen do systému BOINC.

Zamčeno