Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Antivir a firewal blokují stažení

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Antony52
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2017 20:26

Antivir a firewal blokují stažení

#1 Příspěvek od Antony52 »

Dobrý den. Měl bych dotaz k stahuj centrum cz, zkusím občas stáhnout nějaký free prográmek. Mám antivirus avira a firewall comodo. Ještě když program stahuji, tak mi jej často avira vyhodí jako virus, v karanténě se pak ukáže nějaká lištička. Když to stáhne, tak mi jej vyhodí při instalaci. Vypnul jsem antivir a vyhodila mi jeden program comodo fireweall. Čím to může být? :(

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118198
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
FW Comodo v kombinaci s AV Avast se občas tyto 2 nesnáší. Zkuste chvíli jet na systémový FW+AV Avast a uvidíte. Jinak program lištička nedoporučujeme instalovat, mívá občas problém s některými v systému instalovanými aplikacemi.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Antony52
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2017 20:26

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#3 Příspěvek od Antony52 »

Díky. Ale ta lištička je zřejmně k některým programům přidružená a stahuje se zároveň s nimi. Tak jsem radši přešel na slunečnici, na té to tyhle chyby nedělá. Jinak dík.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118198
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#4 Příspěvek od Rudy »

Není zač. Ano, ločtička je přidružená k instalacím některých freeware programů jako bonus. Chce to ovšem pozorně číst jednotlivá okna instalátoru a při tom zrušit fajfku u nožnosti instalovat/neinstalovat Lištičku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Antony52
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2017 20:26

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#5 Příspěvek od Antony52 »

To je v pořádku, čtu dobře. Jenže mně ji antitivir vyhodil i s programem takže nebylo co instalovat a tak jsem to radši vzdal. Jinak Díky. Zjiných uložišť je to v pořádku, takže problém je vyřešený.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118198
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#6 Příspěvek od Rudy »

OK. Zřejmě AV něco má proti tomuto úložišti. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#7 Příspěvek od altrok »

Hezky den,

detekce je v poradku. Bezpecnostni produkty brani vas pocitac pred adwarem v podobe seznam listicky https://forum.viry.cz/viewtopic.php?p=1374436#p1374436
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Antony52
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2017 20:26

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#8 Příspěvek od Antony52 »

Aha, díky. Stačí odškrtnout lištičku. Rozumím.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Antivir a firewal blokují stažení

#9 Příspěvek od altrok »

Presne tak. Vetsina cinnosti Seznamu se mi libi, ale distribuci listicky timto zpusobem (bundled software) odsuzuji. Na druhou stranu, stejny zpusob distribuce vyuziva i regulerni malware, takze tohle pro vas muze byt lekce do budoucna :))
I za kolegu nemate cas :)
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Zamčeno