Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho button

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
eriduan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2007 11:08

podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho button

#1 Příspěvek od eriduan »

Ahojte,
zháňal som jednu odbornú knižku, v knižnici ju nemajú a v jednom obchode za ňu chceli 70€, tak som hľadal lacnejšiu alternatívu a našiel som jej free verziu, na stránke, ktorú uvádzam nižšie. Zdalo sa mi to podozrivé, že by bola zadarmo, keď je tak drahá, ale tak skúsil som pravým myšítkom kliknúť na ten download, aby som si vyzdvihol link a ten otestoval na virustotal. Pravé myšítko sa zachovalo ako ľavé a spustilo ten href. Lenže miesto stiahnutia súboru sa načítala nejaká reklamná stránka a dokonca sa taká istá reklama načítala aj v novom tabe. Myslím si, že by som nemal byť infikovaný, pretože som nedal nič sťahovať, ani v histórii sťahovania sa mi nič neukázalo. Len tie reklamy ma dosť vydesili. Už dávno som nezažil, že by pod pravým myšítkom bolo ľavé. Viete mi niekto o tom povedať viac?
Mohol som sa infikovať niečím pri takejto činnosti?
Prípadne, je to nejaký clickjack?

Link na stránku.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho bu

#2 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

testovano prave ted na 64 bitovem firefoxu 56.0.2 i na Chromu 62.0.3202.75 (rovnez 64 bit) a bez problemu jsem soubor stahl (vyskocilo pop up okno). Ani zadna zamena right/left click.
V jakem prohlizeci jsi soubor z tohoto linku zkousel stahnout?
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

eriduan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2007 11:08

Re: podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho bu

#3 Příspěvek od eriduan »

Ahoj použil som iba Chrome:
Verzia 61.0.3163.100 (oficiálna zostava) (64-bitová verzia)
hmm možno je to verziou?
Používam AdBlock aj AdBlock Plus .. hmm súčasne

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho bu

#4 Příspěvek od altrok »

Je to dost mozne. Vyzkousej jiny prohlizec a postupne jeden z techto blokatoru zakazat a nakonec je zakaz oba.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

eriduan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2007 11:08

Re: podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho bu

#5 Příspěvek od eriduan »

No, ja to už radšej nechcem skúšať. Skúsim pohľadať radšej inú knižku, možno iná bude aj v knižnici, ale počítam s tým že staršia.
Len som bol zaskočený tou funkcionalitou stránky, a mal som obavu, že či je možné, aby som sa tam nejako mohol infikovať?

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: podozrivá sajta s linkami na reklamy miesto funkcneho bu

#6 Příspěvek od altrok »

filescdn nepouzivam, ale udajne ma hodnotu $120.000 a i dobrou reputaci. Pouzivaji SSL certifikat podepsany duveryhodnou certifikacni autoritou, pouzivas blokatory reklam (malvertising je obecne velky problem). Na zaklade techto zjisteni si nemyslim, ze by ses zde mohl nakazit.

A z druhe strany. Jeste jsem nenarazil (ani z doslechu) na infikovany web, ktery byl prohodil funkcionalitu praveho a leveho tlacitka. Tohle si myslim, ze je spise zalezitost tveho PC nez, aby to bylo mozne z webu. Ma-li nekdo jine informace a tema bude zamcene, poprosim o link do mailu.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Odpovědět