Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Cudzie multimediálne zariadenie

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Cudzie multimediálne zariadenie

#1 Příspěvek od otter »

Zdravím. Rád by som sa opýtal na jednu vec. Nechcem uvádzať presné informácie (z rôznych dôvodov), preto uvediem iba tie najdôležitejšie.
V prehľade zariadení a tlačiarní (Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Zariadenia a tlačiarne) sa nachádza neznáme zariadenie (viem zhruba, ako sa tam dostalo, aj kto je jeho správca), označené ako multimediálne zariadenie. Je označené takým tým slabým zafarbením, čo indikuje, že je v stave offline. V rubrike "stav" je napísané: Sieť je pripojená, no v ďalšej rubrike "stav" je napísané: Nepripojené.
Čo to znamená? Že som k tomu zariadeniu pripojený, alebo nie? Čo môže robiť správca zariadenia na druhej strane? A čo je najdôležitejšie - môže sa správca zariadenia na druhom konci pripojiť cez sieť na môj počítač (neviem, či to ide, lebo je to multimediálne zariadenie, čo je asi nejaký reproduktor, alebo čo) a odpočúvať moju sieť, mať prístup k mojim súborom alebo robiť podobnú činnosť narúšajúcu moje súkromie?
Ďakujem za odpoveď.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Cudzie multimediálne zariadenie

#2 Příspěvek od cunik.cz »

Zdravím, no pokud sdílíte soubory ve síti a to zařízení je na vaši síť připojeno tak ano. Uvidí to tam ale jinak i kdyby bylo ve vaší sítí a nabouralo se vám to do počítače tak je to nelegální.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Cudzie multimediálne zariadenie

#3 Příspěvek od otter »

Ďakujem za odpoveď. Myslím si, že súbory v sieti nezdieľam. V Prieskumníku som si zobrazil môj účet, záložka Zdieľanie a tam bolo - Sieťové zdieľanie súborov a priečinkov a pod tým meno môjho účtu a nápis "Nezdieľané". Ďalej Sieťová cesta: "Nezdieľané". Znamená to, že súbory nezdieľam? Mne to dáva zmysel, len či je to po technickej stránke v poriadku. S tým, či je zariadenie pripojené na sieť si nie som istý, viď:
V rubrike "stav" je napísané: Sieť je pripojená, no v ďalšej rubrike "stav" je napísané: Nepripojené.
Právnu otázku nechcem riešiť, viem, ako sa tam to zariadenie dostalo a nemám podozrenie, že by vlastník chcel zneužívať prístup. Ka nabúraniu PC nedošlo. Pýtam sa iba pre istotu. Pokiaľ sa vlastník cez zariadenie nemôže pozrieť do môjho počítača, potom tam to zariadenie pokojne môže ostať, neprekáža mi.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Cudzie multimediálne zariadenie

#4 Příspěvek od cunik.cz »

No jak říkám, pokud nesdílíš soubory ve síti tak je ostatní zařízení v síti neuvidí. To by se musel ti nabourat do PC aby něco věděl. No a když máš ve Windows nastaveno že nesdílíš tak prostě nesdílíš. To dá rozum :).

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Cudzie multimediálne zariadenie

#5 Příspěvek od otter »

Tak teda ďakujem. Keď pôjde okolo niekto z tímu, tak prosím o zamknutie.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Cudzie multimediálne zariadenie

#6 Příspěvek od cunik.cz »

Jo a ještě můžeš upravit název tématu aby to bylo jasně vidět že to chceš zamknout :closed:.

Zamčeno