Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Vir v mobilu - Premium SMS

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
James7
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: 20 led 2009 12:27
Bydliště: Bakov
Kontaktovat uživatele:

Vir v mobilu - Premium SMS

#1 Příspěvek od James7 »

Dobrý den,

otci přišla výhružná zpráva na detekovaný vir v mobilu a protože byl touto zprávou mobil zablokován, bez jakýchkoliv podmínek a dalších informací, ze strachu tuto zprávu potvrdil. Následně mu ale přišla Premium SMS 99,-Kč o zakoupení jakéhosi produktu JUMBO. Zprávy byly odesílány z tel. čísel 90340099, 90340 a 90319.
Požádal mě tedy o pomoc s řešením tohoto problému.

Jak jsem následně zjistil, měly by tyto SMS chodit cca každý týden (vždy za 99,-Kč) bez jakéhokoliv užitku. Antivirový program v mobilu žádný vir nenašel.
Kontaktoval jsem tedy poskytovatele s žádostí o deaktivaci služeb, zasílání Premium SMS a vymazání jeho tel. čísla z jejich databáze. Následně jsem ještě podal stížnost přes portál dTest.

Chtěl jsem Vás jen požádat, přestože se zde primárně těmito problémy nezabýváte, o Vaše názory na případné další řešení této problematiky.
A máte někdo zkušenosti s tímto webem na deaktivaci předplacených služeb:
http://rgk.help/cz/site/stop
Zda by bylo možné jí použít?

Děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.

Hezký den
"Přijímám všechno, co mi život přináší, a doufám, že se rozhodnu správně." Amy Smart
"Lidí je na světě hodně, ale těch dobrých je po čertech málo."
PC: Win 7 + Mozilla Firefox
NTB: Win 7 + Google Chrome
udržbu provádí: CCleaner + Defraggler + AVG + FileHippo

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Vir v mobilu - Premium SMS

#2 Příspěvek od cunik.cz »

Dobrý den, odhlásit prémiové SMS je moudré rozhodnutí ale jestli by problém nepominul tak hned si kupovat novou SIM s jiným číslem by asi nebylo špatné protože tak se přijde o stovky ne li tisíce. Že je v mobilu nějaká havěť je možné ale s tím vám pomůžou zdejší rádci. Příště by to chtělo opatrnost a nestahovat soft který má jiná oprávnění než uživatel chce a nevyplňovat nabídky typu "VYPLŇTE ZDE SVOJE TELEFONÍ ČÍSLO A ADRESU BYDLIŠTĚ A EMAIL A iPHONE 7 s PLUS JE VÁŠ KOMPLETNĚ ZADRA!!!!".

Odpovědět