Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Je toto vir?

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Láďa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 čer 2017 13:45

Je toto vir?

#1 Příspěvek od Láďa »

Dobrý den, stále mi přes obrazovku zobrazuje že je Nová verze Windows 10 a vždy dávám odložit.
Fotku dodám až se mi znovu zobrazí to upozornění.
Jinak zde dávám první fotku co mi připadá divná.
https://ctrlv.cz/8y6N

Uživatelský avatar
JerryK_736
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 18 dub 2009 08:08
Bydliště: kousek pod Sněžníkem

Re: Je toto vir?

#2 Příspěvek od JerryK_736 »

Zdravím Laďo,
Váš systém se zřejmě snaží aktualizovat novým větším updatem z jara letošního roku (Creators Update v. 17.03), což může trvat i víc než hodinu.
Víc si o tom můžete přečíst třeba tady: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4018124

JerryK

Láďa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 čer 2017 13:45

Re: Je toto vir?

#3 Příspěvek od Láďa »

Dodávám další fotku.
https://ctrlv.cz/iEaE

Uživatelský avatar
JerryK_736
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 18 dub 2009 08:08
Bydliště: kousek pod Sněžníkem

Re: Je toto vir?

#4 Příspěvek od JerryK_736 »

Zdravím,
Vzhledem k tomu, že sám jsem se ještě "obětí" tohoto update nestal, neměl jsem tu čest vidět a zkusit tu aktualizaci na vlastní oči. Pár známých již aktualizaci provedlo, naštěstí dopadla dobře.
Sice jsem již tuto verzi 2x instaloval, ale bylo to z vytvořeného média na nový PC, takže na mě ta hláška nevybafla.
Na netu, konkrétně tady: https://www.tenforums.com/windows-10-ne ... pdate.html jsem našel anglickou verzi zprávy o možnosti aktualizace.
Domnívám se, že se o virus nejedná, ale pokud chcete mít jistotu, že je Váš stroj čistý, požádejte o kontrolu logů některého moderátora zdejšího fóra.
V každém případě bych před spuštěním aktualizace doporučil zálohu souborů, o které nechcete přijít.
Úplně vypnout tuto aktualizaci nelze, časem si ji bude muset nainstalovat každý, kdo bude chtít udržet systém v zabezpečeném stavu. Sice je na netu pár návodů, jak aktualizaci oddálit nebo blokovat, ale rady typu "vypnout windows update" považuji spíš za ty hloupější.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Je toto vir?

#5 Příspěvek od Polda18 »

Jerry, ve Windows 10 ani aktualizace vypnout nejdou. Zkoušel jsem to, v nastavení taková možnost není. Nelze ani alespoň omezit četnost aktualizací, což by se mi vzhledem k politice MS hodilo. Po každé aktualizaci totiž MS resetuje některá nastavení, především ty, co se týkají soukromí, nainstalovaných aplikací v rámci Windows Update (jako například Candy Crush - osobně to považuju za virus, i když tu blbinu odinstaluju, po aktualizacích ji tam mám zase - ani úprava registrů nepomůže - MS si toho všimne a nějak upraví systém tak, aby na to registry neměly vliv), a samozřejmě některá nastavení postupně deaktivuje. Nejdříve je v nastavení zašednutá položka, pak zmizí úplně. A jsou to zrovna nastavení, která bych změnil přednostně...

Kdyby mě fungovala optická mechanika (buď mám znečištěnou čtecí hlavu, nebo se mi mechanika poškodila nárazem - ntb mi totiž spadl v buse na podlahu)... Kdyby, tak už mám dávno místo Windows Linux...
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Je toto vir?

#6 Příspěvek od cunik.cz »

Já zatím aktualizovat nebudu. Počkám si na to až ke koncem roku budu reinstalovat Windows a stáhnu nejnovější verzi Media Creation Tool se kterou vytvořím ISO a to potom přes flašku nainstaluju. Jo a je zbytečné zakládat příště dvě téma která řeší stejný problém.

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Je toto vir?

#7 Příspěvek od caRrrnifex. »

Polda18 píše:ve Windows 10 ani aktualizace vypnout nejdou. Zkoušel jsem to, ....
dobrý den,

z praxe mám takový malý postřeh: minimálně za 90 % problémů ve Windows si mohou uživatelé sami svojí neznalostí systému, kdy při řešení požádají o pomoc Dr. Google a postupně uplatňují všechny postupy, které najdou, bez ohledu na to, že tuší, že když nějaký postup uplatní, ovlivní tím další funkce systému, o kterých se v návodu nepsalo, za 8 % problémů mohou špatně napsané ovladače, software třetí strany nebo antiviry, které v systému někdy dělají neuvěřitelnou neplechu (o nezvládnutém nástupu Windows 10 ze strany antivirových společností bychom se mohli bavit dlouho), zbylé 2 % připadají na triko Microsoftu, ale při tak rozmanitém hardware a kombinaci software, na kterém Windows běží ani není v možnostech firmy vše odladit tak, aby to fungovalo všem

a víte, jaká je skutečnost? 98 % lidí místo toho, aby sklopili uši a hledali chybu nejdříve u sebe, hodí to automaticky na Microsoft, vždyť to přece říká každý!

zrovna aktualizace Windows - záleží na tom, jakou verzi W10 vlastníte, ve verzi Pro a vyšší lze odložit aktualizace nových funkcí až o 1 rok (nebo 10 let), aktualizace systému pak až o 35 dní a když nemáte měsíc aktualizovaný systém při dnešní frekvenci nových hrozeb, je teda hazard; pokud máte verzi Home, pak aktualizace vypnout nelze, ale dneska si lze pohodlně naplánovat čas restartování pc, schválně tak teď na testovacím pc s W10 Home odkládám restart už minimálně 14 dnů a pořád naskakují další dny navíc, kdy mohu restart oddálit, a opět, když někdo není schopen restartovat systém během tří týdnů, je něco špatně

ne, Windows Update skutečně nemění nastavení soukromí, ani instalaci univerzálních aplikací, dělají to až "velké updaty" typu Anniversary Update, Creators Update atd. a pokud je postupně instalujete, tak vidíte, že dochází ke změnám v možnostech instalace nových funkcí, nastavení Windows Update, ve Fall Creators Update i v možnosti instalace univerzálních aplikací, tak aby se nevracely nechtěné aplikace (zase ale není problém si na netu najít skripty na jejich odinstalování) (na tomto měl Microsoft zapracovat už dříve, to uznávám)
Polda18 píše:Kdyby mě fungovala optická mechanika (buď mám znečištěnou čtecí hlavu, nebo se mi mechanika poškodila nárazem - ntb mi totiž spadl v buse na podlahu)... Kdyby, tak už mám dávno místo Windows Linux...
u většiny distribucí Linuxu si lze vytvořit instalační flashdisk, takže tohle je trochu výmluva, pokud se tak rozhodnete, přeji s Linuxem hodně štěstí, používat Windows nikdo nikoho nenutí, každý si může zvolit sám OS, který mu vyhovuje

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Je toto vir?

#8 Příspěvek od cunik.cz »

Jediná nevýhoda kterou já na Linuxu vidím je to že na něm nebudu mít většinu svých oblíbených programů. Jinak znám člověka kterému Linux naprosto vyhovuje a není zas tak náročný. Pokud jenom projíždíte net a prohlížíte a upravujete fotky v nějakém Zoneru (i když nevím jestli ten je právě pro Linux ale třeba Adobe Photoshop by měl být) tak si myslím že vám Linux dostačuje. Jestli jste hráč tak nedoporučuji ani Mac ani Linux. Na Mac sice pár her už je ale na Linux to nevidím moc slavně. Jinak se říká že Linux je taky nejbezpečnější OS což nechápu ale je to možné.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je toto vir?

#9 Příspěvek od tuvok07 »

Je méně rozšířený tudíž se na něj hackeři tolik nezaměřují.
Má jinou systémovou strukturu, je těžší jej napadnout :)
Pro programy z Windows je řešením emulace Wine.
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Je toto vir?

#10 Příspěvek od Polda18 »

@caRrrnifex.
Nemám vhodnou flešku, na kterou bych mohl naformátovat Linux Live CD, zato mám ale Linux přímo na CD, jenže mechanika nenačte ani hudební CD, ani film. Dokonce ani prázdný disk to nezjistí. Kdybych měl flešku, na kterou bych mohl dát instalačku Linuxu, tak to udělám. Jenže já mám dvě flešky, na kterých mám svoje data (fotky, hudbu, programy), táta pak má taky datovou flešku. Prázdnou flešku vhodnou pro instalační médium nemám ani já, ani táta.

@cunik.cz
Nejsem náruživý hráč a hra, kterou hraju (moje oblíbená), existuje ve verzích pro Windows, Mac i Linux. Využívá rendereru OpenGL a používá engine idTech3, kterou vyvinula firma id Software. Řeč je o hře Quake III Arena, která navíc nemá velké systémové nároky. Ve své době (1999) byla nadčasová a v dnešní době se stále těší dost velké oblibě. I v Čechách má celkem slušnou fanouškovskou základnu.
Jinak s Windows se mi pojí spíš negativní zkušenosti, než potenciál, kterým dle reklamy MS disponují. Photoshop sice na Linuxu moc dobře nepojede, ale od toho zase mám virtuální počítač. A je to mnohem bezpečnější, než Windows jako hlavní OS...
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Je toto vir?

#11 Příspěvek od cunik.cz »

tuvok07 píše:Je méně rozšířený tudíž se na něj hackeři tolik nezaměřují.
Má jinou systémovou strukturu, je těžší jej napadnout :)
Pro programy z Windows je řešením emulace Wine.
Jo to máš asi pravdu. Protože koukni kolik lidí má Windows a kolik Linux.

Odpovědět