Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Ruské stránky

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Ruské stránky

#1 Příspěvek od otter »

Zdravím.
Predvčerom som si večer pozeral nejaký film v prehliadači a ako to už býva zvykom, pri spúšťaní filmu sa neustále spúšťali tie vyskakovacie okná. Tak som všetky zatváral, keď som narazil na jednu podivuhodnú stránku. Vyskočilo na nej akési dialógové okno "Nainštalovať rozšírenie ísť". Dal som Zrušiť a stále sa to vracalo. Po pár odkliknutiach Zrušiť sa stránka spustila na celú obrazovku a dalo sa akési ďalšie dialógové okno, trocha zmenené, ale opäť tam bola tá ponuka s tým rozšírením. Dal som Zrušiť, dialógové okno sa otvorilo znova a nechýbalo veľa, a klikol by som na OK. Ono, to poradie tých tlačidiel sa neustále prehadzovalo. Raz bolo OK vľavo, raz vpravo, takže kto by si nedával pozor, nainštaloval by si do počítača nejaké svinstvo. Usúdil som, že už je toho dosť, dal som Esc na zrušenie celoobrazovkového režimu a stránku som zatvoril.
Šlo o stránku

Kód: Vybrat vše

hxxp.sobakisos.online
pre istotu som dal do Code a znefunkčnil odkaz.
Na druhý deň (t.j. včera) som opäť pozeral iný film v počítači (ale na tej istej stránke s filmami) a opäť vyskočila taká istá stránka s tými dialógovými oknami. Bol som už skúsenejší a tak sa mi stránku podarilo zatvoriť rýchlejšie ako včera. Dokonca sa mi to už nedalo ani do celoobrazovkového režimu, lebo som zvolil zakázať stránke otvárať ďalšie dialógové okná. Šlo však už o inú stránku, s iným odkazom. Tentoraz to bolo:

Kód: Vybrat vše

hxxp.babachlenoed.club
Dnes ráno som si obe stránky preveril, obe ich spája spoločná IP adresa 92.63.111.14 (Rusko). So zvedavosti som si opäť spustil ďalší film na tej istej stránke, a otvorila sa opäť tá stránka s dialógovými oknami. Opäť to bola iná stránka:

Kód: Vybrat vše

hxxp.videltraktor.club
Opäť tá istá IP adresa.
Moja otázka znie: čo sa dá proti týmto ruským stránkam urobiť? Tá stránka, kde si prehrávam filmy, je dosť frekventovaná, a stránky sú veľmi rafinovane urobené. Viem, že blokovať stránky nemá zmysel, zablokujeme tomu Rusovi jednu stránku, on si otvorí druhú, ale je tam rovnaká IP adresa. Nešlo by predsa len niečo urobiť, aby sme tomu Rusovi klepli po prstoch?
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Ruské stránky

#2 Příspěvek od altrok »

Uplne nejjednodussi, co me ted napadlo - vytvorit pravidlo firewallu (inbound i outbound rule), postup treba zde https://www.cm3solutions.com/block-ip-a ... -firewall/

Jsem ale zvedavej, aby to neblokovalo i nejake legitimni weby. Chce to vyzkouset.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Ruské stránky

#3 Příspěvek od otter »

Ďakujem za radu, ale to je podľa mňa dosť riskantné. Bojím sa, že by to blokovalo aj legitímne weby. Problematika sietí je dosť zložitá, nevyznám sa v nej dostatočne. Nešlo by toho Rusa zatknúť? Neviem, aký zákon by tým mohol porušovať, nevyznám sa v ruských právnych predpisoch.
Neexistuje nejaká inštitúcia, ktorej by sa dal prípad nahlásiť? Viem, že internet nespravuje nikto, ale snáď existuje nejaká inštitúcia, ktorej sa podobné prípady dajú nahlasovať.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Ruské stránky

#4 Příspěvek od JaRon »

aj ja pridam :)
skus blokovat spomenutu IP adresu pomocou hosts suboru
http://cudo.sk/blokovanie-internetovych-stranok/
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Ruské stránky

#5 Příspěvek od otter »

Ďakujem, tento postup vyzerá jednoduchšie, ale tú IP adresu mám normálne napísať namiesto názvu stránky? Teda napríklad namiesto:

127.0.0.1 facebook.com

tam mám napísať:

127.0.0.1 93.63.111.14

Mám to urobiť tak?
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Ruské stránky

#6 Příspěvek od JaRon »

skus pridat:
93.63.111.14 localhost
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Ruské stránky

#7 Příspěvek od otter »

OK, pridal som to. Uložiť mi to nešlo, tak som podľa návodu uložil ten súbor ako .txt súbor na plochu a následne ho nakopíroval do priečinka "etc". Ale teraz tam mám dva súbory "hosts", jeden ako "súbor" bez prípony (ten starý) a potom ten môj .txt, ktorý leží vedľa neho.
Čo teraz?

EDIT: Inak, zatiaľ to nefunguje, stránku videltraktor to načíta.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Ruské stránky

#8 Příspěvek od JaRon »

92.63.111.14 oprav si
musis otvorit notepad ako spravca a v nom zeditovat povodny subor bez pripony aj ulozit
ten txt je k nicomu, plati len hosts subor
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Ruské stránky

#9 Příspěvek od otter »

Ďakujem za radu, už mi to blokuje.
A neviete ešte, či neexistuje nejaká inštitúcia, ktorej by sa dala IP adresa nahlásiť, a potom by bol majiteľ IP adresy (ten Rus) potrestaný?
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Ruské stránky

#10 Příspěvek od JaRon »

internet je dzungla, neviem o ziadnom nahlasovani, nejake organizacie si vedu svoje blacklisty pre seba
rad som pomohol :thumbsup:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Ruské stránky

#11 Příspěvek od otter »

Na dvoch blacklistoch tá IP je, to som si pred niekoľkými hodinami preveril.
Nuž, čo sa dá robiť. Ostáva dúfať, že toho Rusa potrestajú zodpovedné orgány. Neviem, čo by sa stalo, keby si niekto ten doplnok z tých stránok nainštaloval do počítača, pravdepodobne je to nejaký škodlivý vírus. Keby šlo o slovenskú jurisdikciu, tak by tým bola naplnená skutková podstata trestného činu podvodu podľa § 221 odsek 1 Trestného zákona.
(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
Snáď sa nemýlim, neštudoval som právo.
Neviem, ako je to v Rusku, snáď nejako podobne. IP adresa je verejne prístupná, tak snáď príslušné orgány tomu Rusovi klepnú po prstoch.
:closed:

EDIT: Ešte som našiel toto, § 245 odsek 1 Trestného zákona, v tomto prípade asi vhodnejšie, nakoľko neviem, či sa tým ten Rus dopustí nejakého obohatenia:
(1) Kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
Ale, ako som už písal, naozaj neviem, ako je to v Rusku. Rusko je dosť zaostalá krajina a neviem, či majú vytvorený nejaký sofistikovaný systém zákonov o kybernetickej kriminalite.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Ruské stránky

#12 Příspěvek od JaRon »

:closed:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Zamčeno