Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Samsung S7 - adware

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
eriduan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2007 11:08

Samsung S7 - adware

#1 Příspěvek od eriduan »

Dobrý deň,

Myslím že som našiel security issue pre Samsung S7.
po 2 týždňoch používania sa mi z ničoho nič začali zobrazovať reklamy po celom telefóne. Prikladám aj screenshoty ako to vyzerá, link na ne na imgure, ale aj samotné screeny v prílohe zazipované.

Reklamy na prvý pohľad nevyzerajú, že patria k nejakej konkrétnej appke. A majú tendenciu zjavovať sa a nezmiznúť aj keď zmením aktivitu na telefóne alebo dokonca aj vypnem apku s ktorou pracujem, a pri ktorej sa zdanlivo objaví nejaká reklama.

OS mám od T-Mobile CZ takže Touch wizz je v základnom stave. OS nie je rootnutý, ani nijakým iným spôsobom upravovaný.

Myslím si, že za takúto nechcenú reklamu, ktorá sa zjavuje aj na HOME screene a prekrýva ikony, že ju spúšťa natívna appka Game Tools od Samsungu. Vyzerá to tak že adware a game tools sú spriaznené, ale nemusí to tak byť. Toto je len moja domnienka.
Nejakým spôsobom si táto appka totižto po aktualizácii sama dokáže zapnúť povolenia skrznaskrz telefónu. Tlačidlo pre vypnutie aplikácie game tools je zašedivené a nedá sa tým pádom stlačiť.
Takže Game tools nedokážem žiadnym spôsobom vypnúť. A už tobôž nie odinštalovať. Považujem to za hrubú chybu.

Prvý krát čo sa mi to zjavilo som sa nahneval a vyresetoval telefón do továrenských nastavení. Po resetovaní som v nastaveniach vypol všetky práva pre Game tools a aj prekrytie a aj aktualizácie som tomu nejakým spôsobom zakázal. Následne som postupne inštaloval appku po appke. A keď sa nič nedialo, tj. nezjavovali sa mi žiadne reklamy ani iné útvary (to oranžové oko).
Nezjavila sa mi ani jediná reklama tak som to považoval za vyriešené. Avšak dnes sa mi to zas objavilo. úplne nečakane. Jak oranžové oko (viď prílohu) tak neočakávaná reklama na mieste kde sa nemá prečo zjaviť (prekrývala text na písanie) Telefón bol aktualizovaný a všetko vyzeralo v poriadku.

Prosím o pomoc a o riešenie.

Môj názor je taký, že nejaká z hier ktorú som nainštaloval otvorí zadné dvierka skrz game tools, ten sa aktualizuje a zapne sa na pozadí a aj prístup ku všetkému čo je na telefóne, on si totiž zapne všetky permissions ku disku telefónu polohe kontaktom atď. Netuším či mám pravdu, ale nepáči sa mi, keď nejaká hlúpa apka dokáže zapnúť to čo som ja vypol. Hlavne by v prvom rade nemala byť schopná zablokovať tlačítko vypnutia. Musím ju byť natívne schopný odinštalovať, alebo aspoň vypnúť. To ale nedokážem od začiatku. To je moc zlý prístup.

Prajem príjemné prežitie sviatkov a šťastný nový rok, a prosím teda o riešenie. Reklamy na home screene ani flying objekty od aplikácie, ktorú som si sám nespustil ani nevyžiadal, to určite nie je normálne chovanie systému android.

link na screeeny> (inak sú v prílohe screenshoty.7z )
http://imgur.com/a/N4rZX
Přílohy
screenshoty.7z
Toto su screenshoty z toho linku.
(285.95 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Samsung S7 - adware

#2 Příspěvek od Roli »

Zdravím,
to se mi úplně nezdá že by Samsung takhle zaneřádil mobil (i když zbastlit umí lecos) a určitě bys nebyl jedniný pokud by tomu tak bylo co se ozval. Spíše si myslím že sis to tam zátáhl s některou apkou. Máš je všechny free nebo opravdu zakoupené ? Mě je to jedno peskovat Tě nebudu, ale X rádoby "Full" verzí co se valí po netu jsou zablešené. Když píšeš, že se to tam objevilo až po instalaci nějaké apky a znovu i po resetu mobilu a opětovné instalaci nějaké apky problém opravdu nebude u Samsungu. No a jak se toho zbavit ? Zkusil bych přes ten jejich softík pro PC (Kies) přehrát celý android znovu na čisto, ne tovární nastavení a posléze instalovat apky a hlídat která to spustí a té se vyhnout. Nebo je plán B kdy si můžeš do mobilu flashnout neofiko android a tam si dělat co chceš včetně odpálení nebo zakázání toho bordelu, tímto však přijdeš o záruku.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

eriduan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2007 11:08

Re: Samsung S7 - adware

#3 Příspěvek od eriduan »

Ahoj Roli.
Tak, trvalo to nez som sa sem dostal pretože som to reálne testoval a pozoroval. Práve ten plán A zabral.
Skúsil som ísť do továrenských nastavení a postupne som inštaloval apku za apkou. Každú som nechal niekoľko dní osamote, kým som doinštaloval ďalšiu.
Spustilo sa to až po nainštalovaní niektorej z hier typu "3D Survival ..." a miesto troch bodiek prívlastok. Ja som ich tam mal viacej od tej istej firmy, iked, výrobca sa volal inak, ale menu aj spôosob ovládania bolo totálne rovnaké. Spúšťalo to more rovnakých reklám a predpokladám, že niektorá reklama inštalovala malware. Tie reklamy sa nedali zrušiť, iba kliknutím na krížik (áno viem že za krížikom sa môže skrývať kadečo). Nareportil som tú appku, a zmizli skoro všetky zo storu. Teraz sú tam nové. Majú nové bannery, aj nové mená aj výrobcov. No predpokladám že Google vie čo robí. Ja ich už testovať nemienim.
Toť vsio.

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Samsung S7 - adware

#4 Příspěvek od Roli »

No jo no, všechny apky nejsou OK, hlavně že jsi zjistil která to dělá a teď už budeš mít klid :)

Tak že :closed:
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Zamčeno