Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Záloha bez virů

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
martx
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 říj 2016 09:22

Záloha bez virů

#1 Příspěvek od martx »

Zdravím,mám starší počítač s Win XP. Začal být hodně pomalý a občas se seká. Chci ho tedy přeformátovat a předtím udělat zálohu fotek a jiných souborů na externí disk.
Nerad bych si tam ale natahal případné viry, dá se nějak ten disk ochránit? Děkuji.

martx
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 říj 2016 09:22

Re: Záloha bez virů

#2 Příspěvek od martx »

poradí mi někdo?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118247
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Není nic jednoduššího, něž připojit disk k PC, v PC v příslušném adresáři najít ty fotky, označit a pak kopírovat/vložit. Vir (za předpokladu, že budete přetahovat pouze fotky, zvukové soubory, nebo videa) si tam natáhnout nemůžete, neboť tyto soubory nejsou zavirovatelné.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#4 Příspěvek od Polda18 »

Jsou, ale viry se nespustí, pokud v interpreteru takového souboru nebude chyba, která je spustí (v prohlížeči fotek či v přehrvači multimédií)...

Jednou jsem chytil trojskýho koně přes Flashový video. Nedělalo to nic jiného, než pekelně vytáčelo uživatele. Přeskakování okna a nemožnost vypnout. Stačilo restartovat a problém byl pryč... Ale byly i případy, kdy si člověk zaviroval počítač z pouhého obrázku. V obrzku byl schován kus kódu, který se spustil při přetečení bufferu v prohlížeči obrázku. Tento kus kódu byl na konci souboru a prohlížeč jej načetl do paměti za hranicí pro obrázek (velmi velký obrázek, který se nevejde do bufferu, škodlivý kód šikovně umístěn, aby se umístil do správné části paměti a automaticky se spustil). Takový škodlivý kód může být malý, který jen stáhne další viry do počítače a automaticky je spustí na systémové úrovni (tedy dokážou proděravět počítač skrz naskrz)... Dneska už to není příliš velký problém, ale stále jsou tu lidé, co nemají aktuální záplaty Windows a aktuální software...
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118247
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#5 Příspěvek od Rudy »

Přes flashové video ano. Domnívám se, že uživateli jde o standardní soubory typu jpg, avi, mpeg apod. Nebo se pletu?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#6 Příspěvek od Polda18 »

Však já se v tomtéž domnívám také. I obyčejné multimédiální soubory, jako jsou JPG, GIF či AVI soubory, mohou obsahovat škodlivý kód. Ale nespustí se, dokud se nedostanou mimo vyhrazenou paměť (buffer overflow), kde je nově přijatý kód okamžitě spuštěn. Takto šikovně lze vytvořit obrázek tak velký, že jej nelze otevřít v dostupné paměti, kterou si prohlížeč nárokuje, a část dat z obrázku se vlivem neošetřené výjimky dostane mimo tuto nárokovanou paměť a přepíše část operačního kódu. Takto lze šikovným umístěním škodlivého kódu prostřednictvím obrázku do počítače propašovat virus. Takové případy už jsou ale ojedinělé. Rozhodně by se však na tuto možnost nemělo zapomenout...
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118247
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#7 Příspěvek od Rudy »

Ještě jsem neviděl komp, zavirovaný multimediálním souborem.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#8 Příspěvek od Polda18 »

Však já také neříkal, že je to záležitost z Česka, potažmo někoho odsud. Jako (začínající) programátor vím, jak pracuje paměť v počítači. A sám jsem si vyzkoušel, co způsobí přístup do části paměti, která není programu přidělená (například při použití polí). Programovací jazyk C nerozlišuje, jestli je index v poli platný nebo ne, prostě vykoná příkaz, a je jedno, že už přistupuje do jiné části paměti. A už vůbec se raději nedomýšlet, co by způsobilo přepsání této části paměti. Taková chyba je pro tvůrce malwaru přímo ráj pro tvořivost.
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118247
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha bez virů

#9 Příspěvek od Rudy »

Nijak nezpochybňuji vaše znalosti. Ostatně v programování se nevyznám. Jen jsem tu řekl vlastní zkušenost z praxe. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět