Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#1 Příspěvek od okno123 »

Zdravim,

mam zakladnu dosku Assrock ALiveNF6G-VSTA
http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF6G-VSTA/

moja otazka je ci tam pojde tento procesor ?
http://www.alza.sk/amd-athlon-ii-x4-640-d180828.htm

Pretoze teraz tam athlon x2 64 3600+ a to ma frekvenciu iba 2.0ghz

A tak sa pytam ci tam mozem osadit henten pretoze som cital ze AM2+ socket mozu sa do nich dat aj AM3 procesory len nikde na nete som nenasiel ci to bude fungovat aj s mojou doskou.
Len som nasiel ze by mal byt do 95w co je a ze by to malo mat podporu ddr 2 co tiez ma.

Ak by sa tam nedal osadit henten tak ktory asi najvykonejsi by sa dal osadit na tu dosku.

Inak PC mam.
CPU - ATHLON x2 64 3600+ (2.ghz frekvencia jadra)
GPU - ATI HD 4870 512 mb (256 pametova zbernica)
3GB ram

Poradte ci este mam dokupit ram a ci ta grafika je dost vykona aj na najnovsie hry.

Inak na tuto grafiku musim mat win xp a ovladace 10,9 catalyst. Pretoze ked som dal najnovsie tak mi resetoval PC a davalo modru smrt.

Diky moc za odpovede dopredu.

Lilly [FR]

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#2 Příspěvek od Lilly [FR] »

:arrow: Ahoj, no každa pc sestava ma svoje požadavky a cilove pravidla, jak je sestavěna, ruzne druhy komponentu a značky + vykonost.......

Je všeobecně napsano, že desky AM2+ jsou schopne přijat i procesor ze socketem AM3, ale určitě bude potřeba reaktualizovat bios, bez aktualizace biosu se může klidně stat, ale nemusi se to zrovna stat tobě, že deska ti pak po roku odejde pryč....

Doporučila bych se přimo zeptat ještě technika z alzy, než si zakoupiš procesor, uvest mu co chceš za procesor a na jaku desku to pujde, chapu, že chceš vyšši třidu frekvence a jadra, ale deska s tim musi souhlasit, už 1 krok aktualizace biosu bude schopna přijmout vykonnejši procesor, jenomže pokud je zase slabši deska nevyužije plny vykon cpu...

Socket AM3 na procesoru ma podporu op.pameti pro ddr2 a ddr3.Tvoje ramky jsou ddr2 v 800 mhz frekvenci, pokud budeš davat operačny system 7 v budoucnu doporucuji ramky 2 gb pro 7 32 bit a ramky minimalně 4gb pro 7 v 64 bit verzi.

Maš operačny system XP a 3gb ramku, tady můžeš ještě přidat do 500 mb op.pameti.Vice se u XP nevyplati, budou nevyužite.XP jsou schopne přijat jenom do 3,25 gb op.pameti....

Pro tvoji sestavu grafika postači maš střední třidu vykonosti a s vlastni graficke pameti 512 mb.Jsou už přece jenom modernejši od 1024 mb, ale byla by s tim jenom prace, protože ikdyž daš silnejši graficku kartu, než ATI HD4870, budeš se muset zajimat zase o druh a vykonu zdroje.....


Ohledem ovladaču catalyst, zalohuj si jenom poslední ovladač co byl uspešny, neplati vždycky pravidlo co je novši, bude na 100 % fungovat, někdy to spyš dopadne pravě naopak....
Modra smrt a navrat do systemu cez bod obnoveni.Pokud posledni ovladač aj když je zastaraly funguje tak jak ma, nechala bych to tak.....

:arrow: Starši ovladač, vykon a plynulost na perfektní urovně tvoje pc sestavy....
:arrow: Novši ovladač, zhoršení vykonu, nestabilita anebo modra smrt při startu....

Tak co by sis vybral?.....myslim, že znaš odpověď........

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#3 Příspěvek od okno123 »

Tak Bios som uz aktualizoval na poslednu oficialnu verziu 2.20.

Takze to by malo byt ono inak bude vlastne neaka zmena ak by som aj dokupil procesor ?

Napriklad taky Crysis 1 mi seka ked vsetko zapnem na plne detaily ja si osobne myslim ze je to kvoli procesoru.

Inak zdroj mam 630w takze to by snad mohlo aj stacit. Len novu grafiku aj tak nemam v plane, pretoze to je moc draha investicia.

Inak na co vlastne sluzi na grafike ta pamatova zbernica ? Pretoze som pozeral grafiky a prva ktora mala 256bitovu zbernicu stala cez 180eur a moja stala tiez neak tak asi aj viac lenze ma minimalne 4 roky.

Inak ta moja grafika sa hodne hreje v klude mala 77stupnov a cez vytazenie aj 88stupnov cital som na nete ze je pre moju grafiku normalne.
Ale aj tak som cez RIVA TUNER zvysil vykon ventilator na 35%(defaultne bola nastavena len 25%) a uz je v klude tak na 45 pri vytazeni do 60stupnov a tak sa chcem spytat. Ci je to bezpecne takto umelo zvysovat vykon ventilatora na grafike ?

Takze pred kupou procesora mam priamo kontaktovat technika z alzy ? No snad bude chytrejsi ako ja. Lebo ja som to na internete nikde nenasiel. Akurat som nasiel ze je kompatibilne iba pre neake dosky ale pre ake som nenasiel.

Diky moc za odpoved.

P.S. : Dakujem za obsiahlu prvu odpoved od Lilly [FR]. :worship:

Lilly [FR]

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#4 Příspěvek od Lilly [FR] »

:arrow: Procesor je srdce počitače, čim vyšši frekvence tim, lepe zvlada udělat mnoho operaci a aktivit, dokonce najednou, u jednojadraku, pokud maš vice jader 2-4, nebo 6, tím je to ještě lepši, protože, je to rychlejši a ma dostatečny vykon, při naročnych aktivitach, nebo pc hrach, u jednojadraku byla důležita frekvence, u vice jader, už tak frekvence nebyla důležita, spyš vykon se zaměřoval na určitu oblast a třidy jader.

:arrow: Pc hra crysis, tu znam hrala jsem 1, warhead, dokončila jsem aj 2 a nedohrala jsem ještě do konce crysis 3.
:arrow: U teto pc hře se vyžadovala frekvence jednojadraku minimalně 2400 mhz, pokud maš 2-6 jadrak s frekvenci 2000 mhz uvedu to jako přiklad, tak tam, už to pracovalo na jine baze automaticky zatěž přebira dalši jadro, dokud to nebude stabilní.Jadra si to mezi sebou rozděluji, u jednojadraku takovy proces neexistoval, pokud tam nebyla požadovana minimalni frekvence u pc hry crysis 2400 mhz a maš jednojadrak jenom do 2000 mhz, tak to prostě nestačilo jit na plynulejši vykon, je to hra co ma naročne hardwarove požadavky...

:arrow: Jistěže, jak jsem ti doporučila, zeptej se nejdřive technika z alzy, než budeš kupovat tento procesor, protože na jiních deskach to může jit bez problemu, ale zrovna tvoje deska to nemusi zvladnout, pro jistotu........ :) hlavni věc, že maš aktualní bios....

Ohledem zdroje od 650 W to bude bohatě stačit, jenom, aby to nebyl papirovy šmejd EUROCASSE, nejlepši značky pro zdroj jsou SEASONIC a CORSAIR /Kvalita a spolehlivost/

Pokud technik z alzy potvrzuje, že je aktualni tvůj procesor a tvoje deska a maš dobry zdroj, určitě bude lepši vykon na cpu, vždyť ma 4 jadra, než tvůj puvodni.....

:arrow: Ohledem pc her, důležita součast ve vykonu je grafika, čim silnejši tím stabilnejši jenom nesmi byt nečim omezovana, např:slaby nekvalitni zdroj, nebo slaby procesor co nezvladne utahnout naročne pc hry...

Graficka karta ma vlastní pamet, řika se tomu graficka pamet a system ma totež vlastni pamet, ja řikam tomu fyzicka pamet.Při pc hrach je na řadě odber graficke pameti a pokud bude nedostatečna, žačne si system brat z fyzicke pameti, teda ramky ddr2 /3Gb/

Pametova zbernice 256 je něco, že zvladne udělat vyšši aktivitu za kratky čas, ja bych to srovnala něco jak 32 bit procesor a 64 bit procesor, čim vyšši čislo a třida, tim lepši vykon a rychlost, bez čekani nebo nějakych zatrhavacich procesech.....

Pokud seš novaček nejvetši riziko je taktovani procesora, navyšeni z 2000 mhz na 3200 mhz vyžaduje odborni zkušenost a perfektni chlazenost a na zavěr samozřejmě sledovat teploty, teplota do 65 stupňu procesora je v normě

Graficky procesor na graficke kartě take jde taktovat na vyšši vykon, ale totež se vyžaduje k teto operaci profesionalni přistup, dobra ventilace chlazeni na grafiku a sledovani teplot.
Teplota v klidu graficke karty je v normě 35-44 stupňu a v zatěži max do 80 až 85 stupňu, pokud je tam vice, přemyšlela bych o lepšim chlazení, důležita je spravna cirkulace vzduchu a směr, vyvod-odvod atd.....a pochopitelně počitačova skřiň, minitower a tower neni vhodna pro spravnou ventilaci při hrani pc her, doporučuji bigtower nejlepši jsou značky COOLER MASTER a uvisiš jak ti poklesnou dolu teploty

Taktovani se , ale nevyplaci, brzo skonči životnost procesora nebo grafiky, ikdyž to vydrži, jenom se zbytečně ten komponent trapi....

Ohledně nastaveni vyššiho vykonu větraku je to, už bezpečnejši operace, čim daš vyšši otačky tim, lepe se bude chladit určity komponent, doporučuji, ale v biosu pro jistotu zapnout alarm na cpu a grafiku, pokud to bude pipat je znameni, že přestal fungovat z některych větraku.......

:worship: :thumbsup:

Kdyby něco jsem zde, udělala jsem si z komponentu sama novy herní počitač a zatim mi funguje bez problemu, při kancelařskych aktivit, sledovani filmu a hrani pc hrach......

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#5 Příspěvek od okno123 »

Zdravim takze takto. Pisal som priamo do assrocku toto je ich odpoved.

About the question of using AM3 CPU, please kindly update the latest BIOS L2.26 from the attached file to try.
Due to the resource limitation, we couldn't help you to scan all AM3 CPU.
But we test below CPU with L2.26, these CPU can be supported by L2.26.
The CPU list is as below for your referance.
1. AthlonII X2 245 (ADX245OCK23GQ)
2. AthlonII X2 240 (ADX240OCK23GQ)
3. AthlonII X4 620 (ADX620WFK42GI)
4. AthlonII X4 630 (ADX630WFK42GI)
5. PhenomII X4 955 (HDZ955FBK4DGI)

Thanks for your support and TT message.

Myslite si teda ze procesor AMD ATHLON II x4 640 bude fungovat ked 630 fungovala ?

A inak teraz ako mam updatnut ten bios na tu verziu 2.26 pretoze sa to ma robit podla ich navodu nasiel som ze mam mat v Biose polozku Smart a cez nu dat automaticky update ale take nic tam nemam. Nasiel som toto video. http://www.youtube.com/watch?v=T4c_zdsEom8 . Len mi neni jasne ci je to boot cd alebo ako ?

Inak pojde postup ze ten subor si dam na USB flash disk. Nastavim nech butuje z USB a potom len napisem prikaz UPDATE ?

Ale aky je postup pri update BIOSU ???

Dakujem za odpovede dopredu.

Lilly [FR]

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#6 Příspěvek od Lilly [FR] »

:arrow: Zbytečně bych ti lhala ja nejsem nato zvykla, pokud nevim, doporučuji to vyzkoušet.CPU maš v zaruce a v připadě, že ti nepojede maš možnost ho do 14 dnů vratit a dostaneš nazpatky penize, ale spyš si myslim, že to pojede.....

- Ohledem aktualizace biosu, s tim zkušenosti nemam, nikdy jsem takove operace neprovaděla, vim, že se to aktualizuje cez flash disk, ale zkus se spojit s viperem jmenem CARLS, je to odbornik na železo a flashovani biosu, řekni mu, že tě posilam...

Kontakt na SZ /Soukromni Zpráva/, je zde....

http://forum.viry.cz/memberlist.php?mod ... ile&u=9406

Nebo tady maš odkaz, kde jsou odbornici na pc sestavy, hardwer, softwer.....

http://extrahardware.cnews.cz/forum/, tam jsem se naučila, jak si sestavit pc sestavu a instalace windows.....

:)

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#7 Příspěvek od okno123 »

Nemam povolenie pisat sukromne spravy i ked neviem preco.

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#8 Příspěvek od okno123 »

Lilly [FR] mozes prosim ta odkazat Čarlesovi nech sa pozrie na tuto temu a nech mi poradi ako mam flashnut ten BIOS lebo ja nemozem posielat SZ.

Lilly [FR]

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#9 Příspěvek od Lilly [FR] »

- Ja mu napišu SZ a zanecham mu vzkaz, ale je to, už viper, CARLS byl radcem tohoto fora, ale jelikož, už nema asi moc času, malokdy tu chodiva.....

- Vzkaz mu doručim, zatim jsem našla tento članek jak aktualizovat a flashovat BIOS, přemyšlim, že bych si take nechala aktualizovat moji desku, ale radši si obsah 10 x přečtu, protože byla jsem informovana, že je to rizikova a nebezpečna operace, jestli neuspěje flashovani BIOSU, nebo přerušiš aktualizaci, tak může odejit deska a nikdy, už nebude použitelna...

- Ve windows se aktualizace BIOSU nedoporučuje, je to pohodlnějši, ale riskantni aktivita...
- Něco jsem našla, zatim zakladní vyuka jak se připravit na BIOS.....

http://www.vachtova.cz/informatika/hard ... date-biosu

http://notebookblog.cz/technika/navody/ ... -problemy/

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#10 Příspěvek od Čarls »

Nepujde to do sebe Soket AM2 a Procák AM3 Vaše deska podporuje pouze AM2 a ddr2 a pokud po aktualizaci biosu jde degradujete procesor a rychlost

mam zakladnu dosku Assrock ALiveNF6G-VSTA
http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF6G-VSTA/

moja otazka je ci tam pojde tento procesor ?
http://www.alza.sk/amd-athlon-ii-x4-640-d180828.htm


Osobně ja bych to bral jako vyhozený peníze navíc Asrock nejsou až tak vynikající desky
Nechat sestavu dožít a došetřit na toto budete mít vykon zhruba dvakrát až 3x větší Použijete vše co vam zbyde ze stavající sestavy a mate na dalších5 let vystaráno Zbytek se dá prodat
Netýká se grafiky !! místo stavající by to asi chtělo drobátko lepší ale ta se dá vyměnit kdykoliv
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 35011TQ201
Jinak budete mít ZD plně podporující windows 7 budete moc bez problémů osadit nový procesory do AM3+ Desku mám doma ve svým PC bezproblémová Proč procak o nižším taktu tahle řada jde v biosu odemknout na Plnohodnotný 6 jadro !! Pokud budete mít kliku Mě se to již 2 x podařilo na sestavených Pc
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#11 Příspěvek od okno123 »

Len kupovat ten procak bude az posledna moznost.
Pretoze mam este skusit jeden x3 procak neaky phenom mam ho skoro zadarmo. Pretoze dotycni nevie ci bude funkcny ak ano da mi ho velmi lacno.
Preto chcem upgradnut ten BIOS aby som to mohol skusit ale neviem ako na to.

Ak teda vravite ze nema zmysel kupovat procak za 70e tak ho kupovat nebudem.
Aj tak PC nemam na hranie na to mam konzolu.

Ale este pred nedavnom som mal velmi slabe PC podarilo sa mi zoskladat takuto zostavu do neakych 150e.
Preto som tam este chcel vymenit procak nech to je aspon ako tak vykonne.

Cize prosim vas poradte mi ako flashnem ten bios.

Ked bude flashnuty skusim ten x3 phenom ak nebude funkcny kaslem na to.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#12 Příspěvek od Čarls »

Procák co tam mate je vyvážený vuči Grafice Pokud bych něco zvedal Tak Paměť a to v případě XP na 3GB
V případě Windows 7 64 na max co vezme ZD To jest u vás 16 Gb staščí na 8 Gb uvidíte co to umí za divy se sestavou :)

http://translate.google.com/translate?t ... 6os%3DBIOS
Klikněte na červený křížek a uvidíte jak na to Jinak upozorňuji asrock vubec nedělám jedu jen Gigabyte a asusu případně MSI
A další pokud se vám to nepovede riskujete že vam Pc umře každý fleš biosu je risk Obzvlašt pokud se muže přiblížit Bouřka a vypadne elektrika Ja toto dělám zasadně s UPS přes který mam Pc napojen
Toto není risk u desek který mají dual bios jako je Gigabyte
Pokud jste toto nikdy nedělal svěřte Pc do servisu kde si převezmou i zaruku pokud to podělají.
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Pojde procesor na tejto doske ? A ine ...

#13 Příspěvek od okno123 »

Tak prave ta metoda popisana na stranke nejde lebo moja doska nema SMART polozku v BIOSE.

Ale uz sa mi to podarilo flashnut keby to niekoho zaujmalo tu je rozoberany cely problem.

Kód: Vybrat vše

http://forums.tweaktown.com/asrock/52762-alivenf6g-vsta-am3-cpu-support-3.html#post456630

Odpovědět