Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nový notebook a ethernet

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
vev
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 30 črc 2009 17:50

Nový notebook a ethernet

#1 Příspěvek od vev »

Dobrý den, :)
nejsem žádný velký znalec notebooků, ale ráda bych si koupila nový. Nechci nic náročného, moc ho nepoužívám, pouze občas na nenáročnou běžnou práci. Při vybírání jsem narazila na notebooky, které nemají ethernet. Jestli to dobře chápu - chybí jim konektor pro připojení kabelu na internet (pardon za vyjadřování, je to určitě neodborně, ale jistě mě chápete :-) ). Znamená to tedy, že se s noťasem připojím pouze bezdrátově k wifi? Ale kdybych měla internet např. přes kabel (pevnou linku), tak ho do notebooku nemám kam strčit? Je to tak? Je to velké mínus? Vybrali byste si vy osobně notebook bez ethernetu?
Děkuji za rady, pěkný den, V. :lol:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook a ethernet

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Máte pravdu v tom, že pokud nemá NB konektor RJ-45 (říkáte mu kabel na internet), pak NB k ethernetu nepřipojíte. Připojíte ho pouze k wifi síti. Máte 2 možnosti: buď si koupíte NB s možností připojení jak k wifi, tak k ethernetu, nebo si pořídíte wifi router, který vám připojení umožní.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vev
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 30 črc 2009 17:50

Re: Nový notebook a ethernet

#3 Příspěvek od vev »

Díky! Wifi router mám, přes kabel se nepřipojuji, ale jen mě to zajímalo, kdyby byl např. špatný signál wifi, že bych si mohla do ntb píchnout kabel a bylo by vystaráno. :-) Bohužel, mám vyhlídnuté notebooky bez toho daného konektoru. Tak asi budu doufat, že wifi pošlape a nebudu se muset připojovat přes kabel. :-)
Díky

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15192
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Nový notebook a ethernet

#4 Příspěvek od JaRon »

FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Nový notebook a ethernet

#5 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

nebo existuje varianta redukce do USB portu např. https://www.tsbohemia.cz/lenovo-thinkpa ... 20653.html
klíčová slovíčka pro tebe jsou: redukce, USB, ethernet nebo RJ45
Existují jich na trhu mraky a určitě nechceš Fast Ethernet, protože je pomalý (100 Mbit), ale chceš rychlejší Gigabit (1000 Mbit).

Já osobně u počítače trávím celou pracovní dobu a ke své práci potřebuju mít kam strčit kabel. Záleží, k čemu NB budeš používat a v jakém pokrytí WiFinou se budeš pohybovat. Znám domácnosti, které jedou WiFi only, protože je to pro jejich potřeby dostačující. Redukce pořeší občasně nutné kabelové připojení.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook a ethernet

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač a kolegovi děkuji za doplnění! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vev
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 30 črc 2009 17:50

Re: Nový notebook a ethernet

#7 Příspěvek od vev »

Diky vsem, ty pridavne kabely na usb majici ethernetovy vstup by muj prip.problem mohly vyresit. Dnes uz se sa koupit vse, koukam. 😁 Diky za rady! 👍🏻

Odpovědět