Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problem s prihlásením k sieti

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Problem s prihlásením k sieti

#1 Příspěvek od okno123 »

Dobrý deň,
pripájam sa na školskú sieť na ktorej je vyžadované overenie pomocou mena a hesla. Pripájam sa pomocou ethernet káblu.

Pokial sa pripájám tak že v ovladacom panely-sieť a internet-sieťove pripojenie. // Ethernet-vlasnosti-overenie. Pokiaľ necham neodškrknuté pole pamätať si moje poverenia pre toto pripojenie pri každom prihlásení.

Teda pri každom prihláseni do siete zadávam ručne meno a heslo tak sa pripojím bez problémov. Pokiaľ ale nechám zaškrknúte pole pamätať si moje poverenia pre toto pripojenie pri každom prihlásení a zadám to iste meno a heslo tak sa nemôžem prihlásiť.

Ja by som vlastne tuto trivialnosť ani neriešil problem je ale v tom že po neakom čase ma zo siete vždy odpojí neviem z akého dôvodu a ja musím znova zadať meno a heslo aby som mohol ďalej fungovať mám taky pocit že odpájanie zo siete a nemožnost si zapamatania mena hesla pre automatické pripájanie bude spolu neako súvisieť.

Sieťova karta je v poriadku pretože doma kde je nezabezpečená sieť mi ide internet v poriadku.

Skúšal som nainštalovať najnovší ovladač pre sieťovú kartu nepomohlo, skúšal som úplne vypnúť antivírus (NOD 32) tak to nepomohlo po neak čase ma znova odpojilo zo sieťe.
Už vázne neviem kde môže byt problém.

Keď nechám zapamätať si poverenia tak mi píše iba identifikujem... a po čase neidentifikovaná sieť. Diagnostika mi ukáže že ethernet nemá platnú konfiguráciu protokolu ip.

Používam win 10 originál a zo stolného PC.

Už som vážne zúfaly ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s prihlásením k sieti

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tohle by chtělo spíše prodiskutovat se správcem sítě. Mohou ji mít nastavenou tak, že je třeba ověření při každém přihlášení. Pokud by bylo všechno v pořádku, jak první bych zkusil přeinstalovat ovladač síť adaptéru.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

okno123
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 55
Registrován: 26 pro 2007 13:50

Re: Problem s prihlásením k sieti

#3 Příspěvek od okno123 »

Tak nakoniec sa mi to podarilo rozbehnúť už ma neodpája od siete, aj už si sieť pamätá moje overenia. Takto vypadajú nastavenia. V podstate asi pomohlo keď som v protected EAP vlastnosti- odškrtol overiť identitu server overením certifikátu
a ešte som odškrtol povoliť rýchle znovu pripojenie.
Každopadne na fotke je ako mi to funguje možno niekomu pomôže.
Přílohy
nastavenia_Easy-Resize.com.jpg
nastavenia_Easy-Resize.com.jpg (411.81 KiB) Zobrazeno 1513 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s prihlásením k sieti

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Díky za info. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět