Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Windows 10 (program Insider) - nechce se vypnout

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 (program Insider) - nechce se vypnout

#1 Příspěvek od Polda18 »

Zdravím. Před nedávnem jsem začal mít problém s tím, že se počítač nechtěl vypnout. Vypnutí Windows, obrazovka vypínání, proběhlo hladce. Obrazovka se vypla a nadále již nereagovala na stisk klávesy, pohnutí myší nebo kliknutí. Ale základní deska se pořád nechtěla vypnout, a to ani po 5 minutách, kdy už bych reálně očekával, že i poslední akce počítače před ukončením a vypnutím celého systému se dokončí. Poté jsem měl problém s restartováním počítače. Prostě se nerestartoval a to ani po celé hodině! Tentokrát se ale obrazovka zasekla na vypínání systému a ne a ne se restartovat. Tvrdý restart sice počítač restartoval, ale Windows se již nedokázaly zotavit a naběhnout (to bylo po aktualizaci Avast Internet Security => nyní Avast Premium Security). Dokázal jsem spustit jen nouzový režim, který navíc nepodporuje připojení pomocí Wi-Fi, doma jediná možnost připojení k internetu. Měl jsem svázané ruce ohledně hledání babských rad na netu. Takže jsem poté, co jsem dorazil na kolej (kde je pro změnu jediné připojení přes kabel) provedl obnovu počítače z továrního nastavení (jako bych ho zrovna koupil a poprvé spustil). Prošel jsem si opětovným nastavením počítače, uživatele, data, času a časového pásma, internetu (jednalo se především o nastavení autentizace počítače školním účtem), apod. Ovšem počítač se ani poté nechtěl opět vypnout. Restartování už šlo dobře, jen mu to trvalo, než se systém vypne, zapnutí počítače už je v normálu. Dneska jsem provedl experiment a nechal počítač vypnout, zatímco jsem vyrazil na oběd a do školy (celkem to trvalo tak dvě hodiny). Počítač se tvářil jako vypnutý, ale ve skutečnosti byl jen uspaný a Windows se stále vypínaly. Po dvou hodinách!

To jsem se regulerně už s prominutím nasral a rozhodl se zformátovat disk a nainstalovat čisté Windows (bez serepetiček od Aceru, co tam předinstalovávají údajně pro zlepšení komfortu uživatele - reálně je to spíš přidělání práce navíc). Jelikož můj notebook (Acer Nitro 5 Gaming Laptop, Intel i5 8. generace, nVidia GeForce GTX 1050, 8 GB DDR4 + 16 GB Intel Optane RAM) nemá vlastní DVD/CD mechaniku, musel jsem použít externí, abych spustil instalační DVD vypálené na mém starším notebooku (ten má nyní můj bratr). Instalačka se spustila, ale nebyla absolutně schopná rozeznat pevný disk, kam se má Windows nainstalovat. Jediné, co jsem viděl, byl žlutý trojúhelníček s chybou, že se nepovedlo rozeznat ovladač. Takže to jsem se teda nasral ještě víc, páč zjevně má disk nějaký spešl ovladač, který brání v zavedení systému z čisté instalačky bez toho odpadu okolo.

Tak než se naseru úplně a počítač pošlu na reklamaci (ještě je v záruce), dá se to nějak ještě vyřešit? Počítač potřebuju k práci a bohužel už jsem počítač jednou reklamoval a čekal jsem měsíc, než mi ho poslali zpátky v továrním nastavení (navíc bez provedené zálohy a již nastavený od Aceru, takže uživatelská složka názvem poté neodpovídala názvu uživatele ze synchronizovaného nastavení z Microsoft účtu, fotky jsem musel pracně obnovovat pomocí recovery softwaru - část fotek byla už v tak špatném stavu, že se již nedaly vůbec obnovit - díky, Alzo). Prostě nechci opět čekat měsíc, než bude reklamace vyřízená. Oni mají zákonnou lhůtu měsíc na vyřízení reklamace. Pokud to přesáhne měsíc, mají povinnost o tom informovat zákazníka. Ale i když to trvá kratší dobu, stále si to raději měsíc podrží a zařízení vrátí zákazníkovi až po měsíci. Mezitím mu uteče spoustu práce. A já si nemůžu dovolit marnit čas čekáním na vyřízení reklamace. Nechce se mi chodit po studovnách k práci, chci mít k práci klid, a to budu mít jedině ve svém brlohu. Po studovně pořád někdo chodí, nemám kontrolu, jestli mi někdo nečumí přes rameno (reálně to mi dost vadí, především proto, že se v tom sám vidím), v pokoji na koleji můžu spolubydlícímu říct, ať se jde třeba projít, reálně se už tak nějak známe a rozhodně mi nevadí tolik to, že mi přes rameno čumí někdo, koho znám, než někdo úplně cizí. Vzhledem k tomu, že používám písmo, které není standardní součástí balíku Office 365 (XITS Math), a to pro konzistenci dokumentu (Times New Roman v nových Office neumí matematické rovnice, a starý editor rovnic z Office 2000 již není nadále součástí nových Office), nemůžu jen tak instalovat písma na cizí počítač a na školních počítačích jako jsou ty ve studovně nemám na instalaci čehokoliv práva, opravdu se chci vyvarovat této možnosti.

Dá se ještě systém nějak zachránit? Nutno podotknout, že jsem zapsaný v projektu Windows Insider, Fast Ring, takže mám v počítači experimentální verzi Windows: https://ctrlv.cz/hFvk
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 (program Insider) - nechce se vypnout

#2 Příspěvek od Polda18 »

Tak vyřešeno. Provedl jsem tovární nastavení s kompletním formátem disku.
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ - John Lennon

Odpovědět