Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

po výměně baterie na základní desce nejde signál do monitoru

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
melisa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2019 15:18

po výměně baterie na základní desce nejde signál do monitoru

#1 Příspěvek od melisa »

dobrý den, prosím o pomoc.
měla jsem slabou baterii na desce a dokud počítač fungoval, tak to neřešila (stydím se za to). Nakonec počítač uprostřed činnosti prostě umřel - komplet jako vypnutý. Vypojila jsem ho z přívodu elektřiny a zapnula do jiné rozdvojky, abych vyloučila chybu v ní. Nastartoval a po několika minutách umřel znovu. Usoudila jsem, že teda asi baterie. Koupila novou, vyměnila. Počítač se rozeběhne, ale nejde signál do monitoru, takže nevím, jak dál. Je nějaká další možnost než ho odnést do servisu? Teď jsem připojená přes počítač z roku 2002 s XP, který má taky dost problémů, ale jsem ráda, že aspoň nejsem úplně off.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně baterie na základní desce nejde signál do moni

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Problém zřejmě nebyl v zálohovací baterii biosu, ale v něčem jiném. Baterii v biosu měníme tehdy, pokud se nám buď rozjíždí systémový čas, příp. datum, nebo pokud obecně bios neudrží i jiná nastavení. Pokud vám "umřel" uprostřed běžné činnosti, bývá problém buď na základní desce, nebo v graf. kartě. Takže vám nezbude nic jiného, než PC odnést do servisu. Na dálku toto těžko opravíme.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

melisa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2019 15:18

Re: po výměně baterie na základní desce nejde signál do moni

#3 Příspěvek od melisa »

děkuji za odpověď. Jen ještě upřesním, že baterie skutečně byla slabám čas se po výpadku elektřiny vždy změnil. Ještě mě napadlo, že mám monitor připojený HMDI kabelem, jestli by přes RGB kabel signál neprošel, mám to zkoušet? Dočetla jsem se při velkém googglení, že se po delším čase bez baterie může smazat bios a předpokládala, že právě k tomu došlo. Jak by to v tom případě vypadalo? byl by nějaký signál na monitoru? Pročetla jsem si v manuálu k základní desce, jak ho obnovit. Prosím, neberte to jako že pochybuju o vaší odpovědi, jen se pokouším ještě najít jinou možnost než servis. Taky mi přijde zajímavé, že před výměnou baterie byl počítač mrtvý a po výměně se tváří, jako že běží, jen ten signál není. Taky bych mohla zkusit vyměnit grafiku, mám tu dost starých počítačů, některá by určitě šla použít.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně baterie na základní desce nejde signál do moni

#4 Příspěvek od Rudy »

Otázka je, jestli PC zapnete, jestli naběhne alespoň obrazovka biosu. Bios by i při smazání nastavení měl naběhnout, jinak by nebylo možné v něm cokoli nastavit. Pokud ale nenaběhne vůbec, je to jasná hardwarová závada. Postup pro řešení takových závad je zde: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=53&t=109260 .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět