Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

win 10 neočekávané vypnutí

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
adjosef
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 led 2019 20:08

win 10 neočekávané vypnutí

#1 Příspěvek od adjosef »

Ahoj,
prosím o pomoc s NB Toshiba C850D-1GG, vypozoroval jsem, že když jedu pouze z baterie, tak se náhodně a bez varování vypne.
V prohlížeči událostí je chyba: "Byl spuštěn systémový časovač sledovacího zařízení"= HAL ID13 a ve stejné sekundě jsou tu 2 krytické chyby: "systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím,. že systém přestal reagovat, selhal nebo došlo k neočekávané ztrátě napájení." = Kernel-Power ID41 a druhá:" Systém byl restartován, ale nebyl napřed čistě vypnut. Tato chyba je způsobena tím, že systém přestal reagovat a sledovací zařízení hardwaru vyvolalo resetování systému." Kernel-Power ID142
Baterie je naprosto nová, při problému byla nabita z poloviny a systém čistě nainstalován z posledního víkendu.
Obracím se na profíky, předem díky :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Jaký je stav baterie? Myslím tím nabití ve chvíli vyonutí.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

adjosef
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 led 2019 20:08

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#3 Příspěvek od adjosef »

Zdravím,
včera po 3 vypnutích během 1,5h jsem připojil nabíječku a pak systém již "nepadl".
Na konci příspěvku jsem uvedl, že po posledním "crashi" byla baterie nabita cca z poloviny,
dle ikony na liště (na přesná procenta jsem bohužel nekoukl), připojil jsem adaptér a hledal v prohlížeči událostí nějaký záznam.
A právě při psaní příspěvku na fórum jsem si všiml, že NB se již nevypnul.

Asi požadujete přesná procenta stavu baterie při pádu, dnes večer (18-20h) tedy upřesním,
zatím moc děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#4 Příspěvek od Rudy »

Jestli je již baterie starší, nemusí souhlasit vybíjecí průběh s grafickým znázorněním na displeji. Pokud se zkracuje doba od úplného nabití do úplného vybití, je na tom baterie špatně a měl byste uvažovat o její výměně, pokud často používáte NB pouze na baterii.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

adjosef
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 led 2019 20:08

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#5 Příspěvek od adjosef »

Zdravím,
prosím pozorně přečtěte můj příspěvek:
"Baterie je naprosto nová !!!!!! , při problému byla nabita z poloviny a systém čistě nainstalován z posledního víkendu."
Baterie, SSD disk a systém - tyto 3 věci jsou na NB úplně nové od pátku 26.7.2019 - opravdu o koupi další baterie po týdnu používání nově zakoupené neuvažuji.

Jen prosím o radu, čím by to mohlo být nebo nějakou domněnku.

P.S.: už ho trápím, zda se vypne, baterie má stále 100% po 10minutách používání a zbývá 3h 28min do vybití.

adjosef
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 led 2019 20:08

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#6 Příspěvek od adjosef »

Od zapnutí NB v 18:18h došlo právě k jeno vypnutí v 18:35h - bez připojeného adaptéru.
Stav baterie 90% zbývá 3h02min do vybití.
Prosím, máte pro mne nějaký support ?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#7 Příspěvek od Rudy »

OK. Pokud se přístroj při provozu na baterii vypne a při provozu na adaptér ne, musí to mít nějakou souvislost. Baterie buď nemá správné napětí, případně provozem napětí poklesne více, než by mělo, nebo může být špatný kontakt na kontaktní liště baterie, případně ma poruchu elektronika baterie. Tohle ovšem může prověřit jen servis.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

adjosef
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 led 2019 20:08

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#8 Příspěvek od adjosef »

Ok, chyba je tedy na straně HW nikoliv SW.
Moc děkuji za help.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: win 10 neočekávané vypnutí

#9 Příspěvek od Rudy »

Ano, předpokládám, že jde o chybu hw. Sw by neměl mít nic společného se způsobem napájení v případě, že při provozu na adaptér k pádům nedochází. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět