Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Windows Defender Antivirus nelze zapnout

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Feenux
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2018 11:09

Windows Defender Antivirus nelze zapnout

#1 Příspěvek od Feenux »

Zdravím,
obnovil jsem počítač do bodu obnovení pár dní zpět a od té doby mi nejde zapnout Antivirus Windows Defender. Když se ho snažím otevřít, vyskočí hláška o omezení přístupu IT správcem, přímo v antiviru jsou tlačítka zašedlá a nejdou přepínat. V services.msc je služba vypnuta a při pokusu o spuštění vyskočí chybová hláška, že je zvolený špatný parametr. V gpedit.msc neni antivirus zakázán. Před ani po použití bodu obnovení žádný jiný antivirus nepoužívám (pouze jsem zkoušel radu nainstalovat a odinstalovat nějaký antivirus).

Obrázky: https://imgur.com/a/pGzaApn

Díky za pomoc :)

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Windows Defender Antivirus nelze zapnout

#2 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

zkus ho opravit pomocí System File Checku. Spusť příkazovou řádku jako správce a vepiš příkaz
sfc /scannow
všimni si, že je před lomítkem mezera. Pokud to nepomůže, vytvoř nového lokálního uživatele, dej mu administrátorská oprávnění, přihlas se do něj, vyzkoušej, zda mu Windows Defender správně funguje, restart PC a přihlas se zpět do svého současného účtu.


Pokud je něco nejasného, ptej se.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Feenux
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2018 11:09

Re: Windows Defender Antivirus nelze zapnout

#3 Příspěvek od Feenux »

Ahoj,
scan neodhalil žádnou chybu. Ve vytvořeném lokálním účtu Windows Defender také nefunguje.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Windows Defender Antivirus nelze zapnout

#4 Příspěvek od altrok »

Nepouzivas soucasne i dalsi antivirove reseni? Novemu uctu jsi priradil administratorska opravneni a stejne v nem Defender nejede?
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Feenux
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2018 11:09

Re: Windows Defender Antivirus nelze zapnout

#5 Příspěvek od Feenux »

Ne, nepoužívam. Pouze jsem zkoušel jednu radu nainstalovat a odinstalovat nějaký antivir, ale to bylo až poté, co Windows Defender nefungoval. Ano, vytvořený lokální účet má přiřazená administrátorská oprávnění a Defender nefunguje.

Odpovědět