Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Changes

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Changes

#1 Příspěvek od vratkokuk »

Dobrý deň.
Už neviem kedy presne a za akých okolností ma začal systém v počítači pri bootovaní žiadať o potvrdenie klávesou F1 o "Save Changes.
Keď zapnem počítač, začne bootovať a po krátkej chvíli mi vypíše toto:

Intel(R) Matrix Storage Manager option ROM v5.6.2.1002 ICH7R WRAID5
Copyright(C) 2003-06 Intel Corporation. All Rights Reserved



The following configuration options were automatically updated:
Disk: 250GB ST3250820A
If you are running Unix, you need to configure your system using the Computer Setup Utility (F10)

Potvrdím F1 a o ďalšiu malú chvíľku mi napíše zasa to isté, ale je pridaný updatovaný hardware, takže to vypadá takto:

Intel(R) Matrix Storage Manager option ROM v5.6.2.1002 ICH7R WRAID5
Copyright(C) 2003-06 Intel Corporation. All Rights Reserved



The following configuration options were automatically updated:
Disk: 250GB ST3250820A
CD-ROM: LITE-ON DVDRW SHW-1635S
If you are running Unix, you need to configure your system using the Computer Setup Utility (F10)

Znova to potvrdím a potom sa systém normálne rozbehne a ja sa môžem prihlásiť k účtu. Je to ale otravné. Môžete mi poradiť ako túto nepríjemnosť odstrániť? Už som na nete pátral, aj som sa dopátral, ale návod tam popísaný mi nezabral.

OS: W7 Professional, SP1,
Copyright(C) 2009
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2,40GHz 2,40GHz

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Nenulují se vám také systémové hodiny, nebo se nemění datum a čas?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#3 Příspěvek od vratkokuk »

Nie, nenulujú. S hodinami som mal problém predtým. Systémové hodiny nefungovali korektne. Musel som ich po každom nabehnutí počítača upravovať - synchronizovať. Ale po nejakej dobe, keď som bol na PC a internete, prestali ísť a zasa som ich musel aktualizovať. Teraz hodiny fungujú OK. Hneď po nabehnutí PC sú v poriadku a už sa nezastavujú. Ale zato sa mi objavil problém s nutnosťou potvrdenia o uloženie zmien.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Najděte v biosu položku "load default settings" a a potvrďte ji. Nastavení uložte a restartujte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#5 Příspěvek od vratkokuk »

Skúsil som to nájsť. Bolo to sice pod trocha iným popisom, ale zdá sa, že som to našiel a po nastavení už je to, zdá sa, v poriadku.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#6 Příspěvek od vratkokuk »

Takže radosť bola predčasná, pri bootovaní systém stále vyžaduje potvrdenie "F1 save changes".

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri každom "bootovaní" chce systém potvrdenie Save Chang

#7 Příspěvek od Rudy »

Pak už nevím. V každém případě je buď něco špatně nastaveno v biosu, nebo jste dal do PC nějaká nekompatibilní hardware.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět