Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

WIN 8.1 nejde nainstalovat na NTB

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

WIN 8.1 nejde nainstalovat na NTB

#1 Příspěvek od Premek84 »

Dobrý večer,
už jsem z toho zoufalý a prosím o radu.... tchánovi se na jeho NTB HP Pavilion G6 odporoučel HDD a vzal sebou všechno... pal to čert...koupil jsem nový HDD - nainstaloval a vše se zdálo být v pořádku ( ještě doplním, že původně byl NTB kupovaný s OS WIN 8 a časem se sám upgradoval na 8.1 ) - momentálně je v BIOSU S/N ( nikde jinde žádná nálepka není ) a po poradě s technickou podporou obchodu kde byl NTB kupovaný mi bylo sděleno, že tam mám hodit jakýkoliv WIN 8 - klidně 8.1 - stáhnu jej z webu a nainstaluju.... ještě upozorním, že se jedná o 64bit verzi.... bohužel i když z originál webu stáhnu verzi 8.1 x64 - czech verzi tak se mi prostě po zhotovení USB boot disku pomocí programu Windows 7 USB DVD Download tool nahlásí "BIOS", že se nejedná o správnou verzi systému a vypne mi NTB... zkoušel jsem snad všechny verze a ani jedna nejde.... verze 8.0 již ke stáhnutí na webu Microsoftu není.... je mi záhadou proč tam ona 8.1 nejde i když tam na 1000000% byla? 8.1 64 bit... :( kde může být problém?
děkuji předem...

Uživatelský avatar
Strijduur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 bře 2017 09:24

Re: WIN 8.1 nejde nainstalovat na NTB

#2 Příspěvek od Strijduur »

Zdravím,

jakou bitovou verzi tam teď máte nainstalovanou? 32 nebo 64?

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: WIN 8.1 nejde nainstalovat na NTB

#3 Příspěvek od Roli »

Premek84 píše:Dobrý večer,
............ kde může být problém?
děkuji předem...
Zdravím, předpokládám že je stažen čistý originál Windows. Raději doporučím vytvořit instalační DVD než flash disk.

Opravdu tam byl naposledy Windows 8.1 ?

Nebyla udělána aktualizace Windows 10 ?

Ona totiž každá verze přepisuje SN v BIOSu a vždy je to podle poslední verze systému která tam byla.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Odpovědět