Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Antusek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 488
Registrován: 17 úno 2007 20:54

problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#1 Příspěvek od Antusek »

Dobrý večer,
mám takový problém. Půl roku jsem nepoužíval druhý PC, který mám k použití na chalupě a když jsem jej chtěl aktualizovat, tak u ostatních programů proběhlo vše o.k, ale u Windows Update po kliknutí na vyhledat aktualizace již přes tři hodiny stále vyhledává. Je mi jasné, že po půl roce tam bude spousta aktualizací, ale přesto se mi zdá, že je to vyhledávání nějak dlouhé. Mám Windows 7, antivir: Microsoft Security Essentials a firewall: Zone Alarm. Od 16:30 stále vyhledává a je 19:20 a neskončilo to. Je problém v mém PC nebo ve službě Windows Update? Či mám ještě vytrvat než to do vyhledá? U prvního PC, který denně používám se to neděje a funguje to o.k. Také to hlásí aktualizace byly naposledy vyhledány: nikdy a aktualizace byly nainstalovány: nikdy. Naposledy jsem PC aktualizoval cca koncem října 2015 a od té doby nepoužíval.
Děkuji za radu.
:)

Antusek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 488
Registrován: 17 úno 2007 20:54

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#2 Příspěvek od Antusek »

Teprve teď v 19:54 se na liště objevila ikonka windows update s tím, že je dokončeno 63%. Takže nejspíše to asi je tím množstvím aktualizací či problémem u nich. Takže vytrvám. Nejspíše se pak budou také dlouho instalovat. Ve 20:03 ikonka zmizela a stále to vyhledává.
:)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Myslím že je to o tom množství. Až se nainstalují, dejte vědět, zda není nějaký jiný problém.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Antusek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 488
Registrován: 17 úno 2007 20:54

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#4 Příspěvek od Antusek »

Dík za radu. Na netu jsem se dočetl, že podobný problém měli i jiní uživatelé. Jim to trvalo 4-5 hodin, než se to vyhledalo. Pak nějakou další dobu než stáhlo a nainstalovalo. Takže počítám, že to vše bude trvat možná tak do půlnoci. Připojení mám od |UPC a to je rychlejší než na chatě. Proto aktualizuji tady. Uvidíme. A ještě dotaz dá se nějak zjistit, kolik procent to již vyhledalo, když ikonka není momentálně aktivní a nejde momentálně aktivovat. Zobrazí se až bude znovu aktivní.
:)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#5 Příspěvek od Rudy »

To těžko zjistíte, systém si to hlídá sám.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Antusek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 488
Registrován: 17 úno 2007 20:54

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#6 Příspěvek od Antusek »

Aktualizace se stále vyhledávali, ale objevil se štít u tlačítka vypnout. Tak jsem aktualizace nainstaloval. bylo jich 58. Nejspíše asi všechny. Díky za info a rady. PC jsem přehodil zpět.
:closed:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118265
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s windows update - dlouho vyhledává aktualizace

#7 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno