Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

potřebuji bootmanager v PC

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
smallgamer
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016 19:42

potřebuji bootmanager v PC

#1 Příspěvek od smallgamer »

Zdravím pokoušela jsem se o bootu a všeho kolem něco načíst (bohužel jen v čj) a stále nenacházím odpověď na dotaz zda potřebuji bootmanager v PC?
Chápu to tak že když mám jeden OS na PC tak se zavede jen zavaděčem a bootmanager neni potřeba (nebo je to to samé)? Myslela jsem si že GRUB je bootmanager, ale wiki tvrdí i že je to zavaděč i že je to boot manager O.o já vím wiki není nejlepší zdroj informací.
PS: a jak s tím souvisí MBR (master boot record?)

Stačí mi odkaz na český článek kde je to všechno poskládané dohromady a ne jako na wiki. Jen nevím pod jakými slovy to celé hledat.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji bootmanager v PC

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Bootmanager potřebujete pouze tehdy, pokud potřebujete alternativně závádět 2 (nebo více) oper. systémů. Máte-li v PC jen Windows (příp. i jiný OS, ale pouze jeden), bootmanager nepotřebujete. MBR je zavaděč (hlavní zaváděcí záznam), ale pouze pro Windows. Pro linux je to právě GRUB (na jejich stránkách se o něm dovíte více) a GRUB zároveň podporuje tzv. dualboot (dát nabídku k zavedení jednoho z oper. systémů).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

smallgamer
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016 19:42

Re: potřebuji bootmanager v PC

#3 Příspěvek od smallgamer »

bomba, hodina čtení a nic z toho a pak přijde někdo chytrý a dokáže to vysvělit na pár řádcích, skvělé děkuji :)
takové lidi obdivuju :O :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji bootmanager v PC

#4 Příspěvek od Rudy »

Zase nic tak nepochopitelného na tom není. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět